CHP’li Başkan Zeydan Karalar ayağının tozuyla müjdeyi verdi

CHP’li Başkan Zeydan Karalar ayağının tozuyla müjdeyi verdi

Adana'da 31 Mart seçimlerinde rakibine 130 bin oy farkı atarak Adana Büyükşehir belediye Başkanı seçilen CHP'li Zeydan Karalar, mazbatasını alır

Adana'da 31 Mart seçimlerinde rakibine 130 bin oy farkı atarak Adana Büyükşehir belediye Başkanı seçilen CHP'li Zeydan Karalar, mazbatasını alır almaz Adanalılara “içme suyunu ucuzlatma” müjdesi verdi.

Zeydan Karalar, mazbatasını aldıktan hemen sonra Büyükşehir Belediyesi binası önünde toplanan binlerce Adanalı'yı selamlama konuşması yaptı. Konuşmasına Adana'nın son olarak 30 yıl önce CHP'li belediye başkanı tarafından yönetildiğini hatırlatarak, “30 yıl sonra sizlere bu günleri yaşatmanın büyük gururu yaşıyorum”diyen Karalar, vatandaşların şikayetlerine neden olan içme suyu fiyatlarında indirime gideceklerinin müjdesini verdi. Karalar, “Suyu kademeli olarak ucuzlatacağız. İlk olarak Mayıs ayında ucuz su kullanacaksınız” diye konuştu.

Karalar, şöyle devam etti: “Şikayet için değil durumu bilin diye söylüyorum. Adana Büyükşehir belediyesi'nin borcu, 2014 te borç 1.78 milyar iken şu an 4 milyar. ASKİ'nin de 923 milyon, toplam 5 milyar borç var. Gelir gider arasında her ay 60 milyon açık var.

İşine emek verenler, çalışan kardeşlerimiz hiç endişe etmesinler. Ancak belediyenin sırtında yük olan çalışmadan para alan bankamatikçiler kusura bakmasın. Bizden Mustafa Kemal Atatürk'ün askeri olur, yolumuz onun yoludur, başka yolumuz yoktur. Kutlamaları kısa kesmemiz lazım, çünkü yapacak çok işimiz var” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika