CHP’li Beşiktaş Belediyesi’ne operasyon

CHP’li Beşiktaş Belediyesi’ne operasyon

Polis, Beşiktaş Belediyesi’nde belediye başkan yardımcılarının odalarında arama yapıyor...

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılmasının ardından yardımcısı Rifat Örnek de görevinden uzaklaştırılmıştı.

KIZ KARDEŞİ DE GÖREVDEN ALINMIŞTI
Soruşturma kapsamında 17 Ocak tarihinde Beşiktaş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mürvet Günday ile Zabıta Müdürü Selçuk Bartınlı açığa alınmıştı. 25 Ocak tarihinde de Hazinedar göreve geldiğinden beri özel kalem müdürlüğünü yapan kız kardeşi Pelin Hazinedar Başlangıç son olarak bulunduğu Dış İlişkiler Müdürlüğü görevinden uzaklaştırılmıştı.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA YAPILDI
İstanbul Emniyet Müdürülüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri’nce Beşiktaş Belediyesi’ne düzenlenen operasyona ilişkin olarak belediyeden, "Devam eden soruşturma kapsamında her belediyede olabilecek rutin bir araştırmayla ilgili olduğu" açıklaması yapıldı.

İstanbul Emniyet Müdürülüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube ekiplerince Beşiktaş Belediyesi’nde arama yapılıyor. Belediyenin Ulus’taki binasına giden polis ekipleri, bazı birimlerde arama başlattı.

Aramanın, Beşiktaş Belediyesi’ne ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gerçekleştirildiği ve bilgisayarların yedeklendiği belirtildi. Beşiktaş Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise aramanın soruşturma kapsamında rutin bir araştırma olduğu belirtildi.

Açıklamada, "Bugün sabah saatlerinde yazılı ve görsel basın organlarında Beşiktaş Belediyesi’ne operasyon olduğu haberleri yer almıştır. Haberlerin devam eden soruşturma kapsamında her belediyede olabilecek rutin bir araştırmayla ilgili olduğu duyurulur." ifadelerine yer verildi.

Bu arada, belediyenin Çırağan Caddesi’ndaki Zabıta Müdürlüğü’nde de arama yapıldığı öğrenildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem