CHP'li Çetin Arık: AK Parti millete zulmediyor

CHP'li Çetin Arık: AK Parti millete zulmediyor

“Yaklaşan kış öncesi doğalgaz ve elektrik zamları, okullar açılırken ulaşıma yapılan zamlar bu iktidarın milletten koptuğunun bir göstergesidir.''

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, art arda gelen zamlara tepki göstererek, “Yaklaşan kış öncesi doğalgaz ve elektrik zamları, okullar açılırken ulaşıma yapılan zamlar bu iktidarın milletten koptuğunun bir göstergesidir. Ülkeyi yönetme becerisini kaybeden iktidar bu millete zulmediyor. Ama bu milletimizin yaşayacağı son karakış olacak, halkın iktidarında yandaş değil vatandaş kazanacak” dedi.

Vatandaşın hayat pahalılığı altında inim inim inlediğini belirten Arık, sırça köşklerinde yaşayanların vatandaşın halinden habersiz olduğunu söyledi. İktidarın hayat pahalılığı karşısında vatandaşın lehine tedbirler alması gerekirken, yaptığı zamlarla vatandaşın belini büktüğünü belirten Arık, konuyla ilgili açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Bu iktidarın vatandaşa vereceği hiçbir şey kalmadı. Vatandaş hayat pahalılığı karşısında ülkeyi yönetenlerin kendileri için tedbirler almasını beklerken, hamasetten başka bir şey üretemeyen iktidar, yandaşın cebini doldurmak için zam üstüne zam yapmaya devam ediyor. Millet derdine derman bekliyor lakin iktidarın böyle bir derdi yok. ‘Evimde ekmeğim yok, tüpüm yok. Çocuklarım aç’ diye feryat eden vatandaşları görmüyorlar, duymuyorlar. Yaklaşan kış öncesi doğalgaz ve elektrik zamları, okullar açılırken ulaşıma yapılan zamlar bu iktidarın milletten koptuğunun bir göstergesidir. Ülkeyi yönetme becerisini kaybeden iktidar, bu millete zulmediyor. Ama bu milletimizin yaşayacağı son karakış olacak, halkın iktidarında yandaş değil vatandaş kazanacak.”