CHP'li Cihaner'in de yargılandığı davanın tarihi belli oldu

CHP'li Cihaner'in de yargılandığı davanın tarihi belli oldu

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner’in Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı olduğu 2009 yılında başlattığı Fettullahçı yapılanma ile ilgili soruşturma o dönemde FETÖ’nün yargı içerisindeki uzantıları eliyle sekteye uğratılmıştı....

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner’in Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı olduğu 2009 yılında başlattığı Fettullahçı yapılanma ile ilgili soruşturma o dönemde FETÖ’nün yargı içerisindeki uzantıları eliyle sekteye uğratılmıştı. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Fettullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğu iddiası ile yargılanan eski özel yetkili Erzurum savcısı Osman Şanal’ın yargılanmasına Ankara’da devam edilecek.

Cemaat'in yargı ayağına ilişkin yürütülen soruşturmada firari durumdayken Antalya'da sahte kimlikle yakalanan ve tutuklanan Savcı Metin Özyurt, iddialara göre itirafçı oldu. Özyurt’un “Erzincan dosyasında İlhan Cihaner için Fetullah Gülen'in, ''Onu alacak babayiğit yok mu’ sözünü Ufuk Yeşil bir toplantıda anlatmıştı. Bu talimattan sonra Osman Şanal, Cihaner'i gözaltına aldı.'' şeklinde ifade verdiği çeşitli basın yayın organlarında haber olmuştu.

Erzincan/Erzurum kumpasını gerçekleştiren eski özel yetkili Erzurum savcısı Osman Şanal’ın yargılanmasına 17.05.2018 tarihinde Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesinde saat 09.30’da devam edilecektir.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem