CHP’li Emir’den Koca’ya: ‘Görevi ihmal’ ve ‘taksirle ölüme sebebiyet verme’ suçlaması!

TBMM Genel Kurulu’nda konuşan CHP'li Milletvekili Emir, Fahrettin Koca’nın Covid-19 verilerini gizleyerek, "görevi ihmal" ve "taksirle ölüme sebebiyet verme" suçlarını işlediğini belirtti

TBMM Genel Kurulu’nda konuşan CHP'li Milletvekili Emir, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Covid-19 verilerini gizleyerek, "görevi ihmal" ve "taksirle ölüme sebebiyet verme" suçlarını işlediğini belirtti.

TBMM Genel Kurulu’nda konuşan Emir, Bakan Koca’yı ‘beceriksizlikle’ suçlayarak, “Pandemiden siyasi rant elde etme peşine düştünüz. Bizim 10 Eylül’de açıkladığım rakam gerçek çıktı” dedi. Emir, 10 Eylül’de 29.777 hasta olduğuna ilişkin açıklamasını Bakan Koca’nın “Yanlış söylüyorsun, böyle bir ara yüz yok” dediğini hatırlatarak, “Aslında doğruymuş, böyle bir ara yüz var ama Sağlık Bakanlığı’nın yüzü yok” diye vurguladı. Sağlık Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı’nın ‘halka karşı suç işlediğini’ kaydeden Emir, “Bugün sorumlular gerçekleri saklayanlar ve siyasi rant için halkımızın sağlığı üzerinden kumar oynayanlardır” diye konuştu.

Politika