CHP'li Engin Özkoç ile Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ arasında anket polemiği

CHP'li Engin Özkoç ile Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ arasında anket polemiği

"CHP Genel Merkezi’nin 5. katında araştırma yapınca sonucun böyle çıkması normal"

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında anket polemiği yaşandı.

Zafer Partisi lideri Özdağ, “BPT Araştırma” adlı Twitter hesabından yapılan, “Erken seçim durumunda hangi partiye oy verirsiniz?” sorusuna verilen cevapların siyasi partilere göre sıralandığı bir sosyal medya paylaşımını alıntılayıp, şu açıklamayı yaptı:

"CHP Genel Merkezi’nin 5. katında araştırma yapınca sonucun böyle çıkması normal. Ancak Zafer Partisi CHP’nin 5. katında bile DEVA’dan fazla oy alır. Bunları sizin araştırmacı değil, manipülatör olduğunuzu kayıt altına almak için buraya koyalım."

Özdağ’ın alıntılayıp, paylaşım yaptığı anket sonuçlarında Zafer Partisi’nin yüzde 1,3 oy aldığı görüldü.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Özdağ’ın paylaşımını altılayıp, “Hocam, yalnız CHP Genel Merkez 5. katta sadece havalandırma ve atık su değerlendirme sistemleri var” dedi

Özdağ ise Özkoç’a; “Alt zeminde olması gereken havalandırma ve atık su sistemlerini 5. kata koyan bir mimar ile çalışan bir parti Türkiye’yi yönetmez Engin Bey. Bizim için sıkıntı değil, 6. kattan alırız oyları. Orası da kedi yuvası demeyin sakın” diye yanıt verdi.

Özkoç ise Özdağ’a “Bina akıllı bina olduğu için enerji tasarrufu sağlanması açısından alt ve üste eşit mesafedeki 5. kata yapıldı bu sistemler. 2004'te ekolojik bina yapmak vizyon ister hocam… Teknolojiden ve yeniliklerden uzak kalmayın...” karşılığını verdi.

Özdağ da, "Engin Bey, CHP’de en azından binanın akıllı  olduğunu duymak beni sevindirdi. Pardon, kim genel başkandı 2004’de? İyi bayramlar dilerim" diye yazdı.