CHP'li Erdoğdu: Hadi şu 128 milyar doları yerine koy bakayım

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu Bizim TV'den Lale Özan Arslan'ın sorularını yanıtladı.

Bizim TV'den Lale Özan Arslan'ın sorularını yanıtlayan Erdoğdu, emekli amirallerin bildirisine ilişkin konuşurken, "Bu ülkede demokrasinin kırıntısı mı kaldı, sanki demokrasi var da sanki amiraller zarar vermiş, herkes konuşmalı. Şimdiye kadar cebi dolduğu için vatan satılırken gıkı çıkmayanlar, şimdi cepleri boşalınca konuşmaya başladılar" dedi.

lale-aykut-erdogdu.jpg

Erdoğdu şunları söyledi:

Herkesi darbeci gören cumhurbaşkanı, hadi şu 128 milyarı yerine koy bakayım.
Şu döviz kuru 10 lirayı geçtiği zaman bak bakalım sen ne olacaksın?
Şu milyonluk Mercedese biniyorsun ya, Diyanet İşleri Başkanı gibi, onun bir parçasını ithal edememe gör bakayım...
Görecen.
O günleri de görecen.
Bir taraftan Putin'in  diğer tarafta Biden'ın kucağına bu memleketi atarak ayakta
kalacaksın.
Sonra dertlenmiş generallere vay sen darbecisin.
Bunların hesabını verecekler
Erken seçim falan yok. Bu seçim yapamaz, bu kaybediyor bu. Her kim ki bize gelir de bunlara hesap sormayın da, Tayyip Erdoğan'a çıkış noktası gösterin de falan derse ben kişisel olarak karşısındayım. Buna hesap sormayana hesap sorar. Bunlarla anlaşmaya hiç ihtiyacımız yok. Bunlar bitti öldü, siyasi mort bunlar. Bunların kadavrası geçiyor, kokuşmuş cesetleri geziyor. Bunların beyni Fethullaçılardı, beyin ölünce vücut kokuyor artık. Bazen geliyorlar bize akıl vermeye çalışıyorlar.
Grand coalition'mış. Ne grand coalition'u kardeşim, Kuvayi Milliye'nin ne işi olur bunlarla. Bu millet Afganistan'a mağaralarına girdiklerinde bunları çıkarttırıp getirtecekler. Onlar sanmasın çaldıkları paraları kimlik değiştirip yüz değiştirip başka ülkelerde hesap hareketleriyle saklayacaklar."

Yargılamalar canlı yayında olacak

"Ben o mahkemede bunların yargılandığını göreceğim. Bütün bu yargılamaları da TRT ekranlarından canlı yayında vereceğiz. Uluslararası dillerde de vereceğiz ki herkes bilsin vatana ihanet etmesin. Vatana ihanet edenlerin ne hale düştüğünü herkes görsün. Askerlere şunu söylüyorum (Amirallere); Allah sizden razı olsun, bir ömür verdiniz bizim güvenliğimiz için. Aykut kardeşiniz de CHP de sizleri bunlara yedirecek değil. Memleketi hep beraber düşünelim. Efkarınız varsa da bölüşürüz."

 

 

Politika