CHP’li eski vekil Ceyhun İrgil'den Nazlı Ilıcak tepkisi: "Lanetleri hep onlarla olacak"

CHP’li eski vekil Ceyhun İrgil'den Nazlı Ilıcak tepkisi: "Lanetleri hep onlarla olacak"

Altan kardeşler ve Nazlı Ilıcak’ın yargılandığı FETÖ’nün medya yapılanmasına ilişkin görülen davada tahliye kararı çıktı. Kararın ardından CHP’li .....

Altan kardeşler ve Nazlı Ilıcak’ın yargılandığı FETÖ’nün medya yapılanmasına ilişkin görülen davada tahliye kararı çıktı. Kararın ardından CHP’li eski vekil Ceyhun İrgil sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "lanetleri hep onlarla olacak"  sözleriyle tepki gösterdi.

Altan kardeşler ve Nazlı Ilıcak’ın yargılandığı FETÖ’nün medya yapılanmasına ilişkin görülen davada karar çıktı. Mehmet Altan’ın beraati, tutuklu sanıklar Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın ise tahliyeleri sonrası  Ergenokon ve Bolyoz kumpas davasına ilişkin tepkiler de bir biri ardına gelmeye başladı.

CHP’li eski vekil Ceyhun İrgil, Ergenekon ve Balyoz kumpas mağdurlarının isimlerini tek tek sayarak, o dönem tetikçilik yapan Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak ve Mehmet Altan hakkında ‘lanetleri hep onlarla kalacak’ demişti.  İrgil, dünkü  tahliye kararı sonrasında; "Ilıcak, Altan'lar meselesinde binlerce farklı yorum, görüş sevinenler, üzülenler doğru veya yanlış bulanlar, ben sadece Ergenekon kumpası ile ölen (ölüme) Ali Tatar'ın mektubunu biliyorum Onu ve çocuklarını hatırlıyorum başka bir şey demiyorum..." notunu sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

İrgil’in açıklaması şu şekilde:

“Kudret ellerindeyken

Ergenekon dava kumpaslarına çanak tutup, binlerce insanı hepsini hedef göstermişlerdi… Ve hepsinin masum olduğu ortaya çıktı.

Ölen

Ali Tatar

Kuddusi Okkır

Türkan Saylan

Cem Çakmak

Kaşif Kozinoğlu

Emcet Olcaytu

Murat Özenalp’in lanetleri hep onlarla olacak”

KUDRET ELLERİNDEYKEN

ERGENEKON DAVA KUMPASLARINA ÇANAK TUTUP, BİNLERCE İNSANI HEPSİNİ HEDEF GÖSTERMİŞLERDİ

…VE HEPSİNİN MASUM OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

ÖLEN

ALİ TATAR

KUDDUSİ OKKIR

TÜRKAN SAYLAN

CEM ÇAKMAK

KAŞİF KOZİNOĞLU

EMCET OLCAYTU

MURAT ÖZENALP'İN LANETLERİ HEP ONLARLA OLACAK

— CEYHUN İRGİL (@CEYHUNİRGİL)