CHP'li eski vekil: Muharrem İnce aday olursa, oy verirsem namerdim

CHP'li eski vekil: Muharrem İnce aday olursa, oy verirsem namerdim

Bir dönem Muharrem İnce’nin yakın ekibinde olan eski CHP Adana Milletvekili Ümit Özgümüş, İnce’nin “Tekrar aday gösterilirsem hakkın yerini

Bir dönem Muharrem İnce’nin yakın ekibinde olan eski CHP Adana Milletvekili Ümit Özgümüş, İnce’nin “Tekrar aday gösterilirsem hakkın yerini bulacağına inanıyorum” açıklamasını sosyal medya hesabından paylaşarak, “Tekrar aday olursan ve yüz tane oyum olsa, birini sana verirsem namertim” ifadelerini kullandı.

CHP’nin 2018 yılındaki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Sözcü gazetesi yazarı Uğur Dündar’a konuştu. İnce, önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimi için aday olmak istediğini belirtip,

"Tekrar aday gösterildiğimde hakkın yerini bulacağına inanıyorum. Ama partimin bunu nasıl değerlendireceği elbette ki seçim yaklaştıkça belli olacaktır" dedi.

'ADAY OLURSAN VE YÜZ TANE OYUM OLSA, BİRİNİ SANA VERİRSEM NAMERTİM'

Bir dönem İnce’nin yakın ekibinde olan eski CHP Milletvekili Ümit Özgümüş ise sosyal medya hesabından, İnce’nin bu sözlerini paylaşarak “Dört yıl beraber çalıştık.(Allah affetsin), İki Kurultayda, maddi manevi seni destekledim… Tekrar aday olursan ve yüz tane oyum olsa, birini sana verirsem namertim” ifadelerini kullandı.

"YOLA BERABER ÇIKTIĞI ARKADAŞLARINI SATANLARLA İŞİM OLMAZ"

Özgümüş, bir vatandaşın “Vekilim ne kadar samimi bir dostluğunuz vardı. Niye böyle oldu?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

"Havaya girerek kendini dev aynasında görüp yola beraber çıktığı arkadaşlarını satanlarla işim olmaz."