CHP'li eski yönetici kokain ve esrarla yakalandı

CHP'li eski yönetici kokain ve esrarla yakalandı

CHP'li eski yönetici Halil Yıldırım kokain ve esrarla yakalandı. Az miktarla yakalanan Yıldırım serbest bırakıldı. Yıldırım'ın CHP'li ilçe başkan yardımcısı olduğu ileri sürülmüştü ancak CHP'den yapılan açıklamada bu iddia yalanlandı.

CHP'li Halil Yıldırım, Aydın Büyükşehir Belediyesinin Sosyal Hizmetler birimine ait bir araçta 0,07 gram kokain ve 0,08 gram esrarla yakalandı. Yıldırım'ın ayrıca Aydın Büyükşehir Belediyesinde sözleşmeli personel olarak da çalıştığı öne sürüldü.

CHP'den açıklama

A Haber, Halil Yıldırım'ın CHP Söke İlçe Başkan Yardımcısı olduğu öne sürmüştü ancak CHP'den bu iddiayı yalanlayan bir açıklama geldi. Yıldırım'ın yönetim kurulu üyesi olduğu ancak 8 Mart 2021'de görevinin sonlandırıldığı bildirildi. Yaşanan olayın ardından ise CHP'den ihraç edildiği belirtildi.

ABC Gazetesi olarak yönelttiğimiz, söz konusu şahsın belediye çalışanı olup olmadığına ve belediyenin aracında yakalanıp yakalanmadığına ilişkin sorularımız ise yanıtsız bırakıldı.

Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan imzasıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bazı yerel basın yayın organlarında çıkan haberler neticesinde CHP Söke İlçe Örgütü olarak bu açıklamayı yapmak ihtiyaç olunmuştur. Haberlere konu olan kişinin Cumhuriyet Halk Partisi Söke İlçe Başkan Yardımcılığı gibi bir görevi bulunmamaktadır. Ayrıca aynı kişinin Cumhuriyet Halk Partisi yönetim kurulu üyeliği  8 Mart 2021 tarihinde son bulmuştur. Yaşanan olayların akabinde Partimiz ile üyelik ilişkisi sonlandırılmıştır. 

 

Partimizin adını asılsız olarak haberlerine konu eden basın kuruluşları hakkında yasal hakkımızı kullanacağımızı kamuoyuna saygı ile bildiririm.

Serbest bırakıldılar

Öte yandan A Haber'de yer alan bilgiye göre; araçta bulunan şüpheliler Halil Yıldırım, Mine Ekitmen ve Ali Mehmet Özel hakkında hakkında uyuşturucu madde kullanmak suçundan adli işlem yapıldığı bildirildi. Söz konusu kişilerin serbest bırakıldığı öğrenildi.

Yerel Gündem