CHP'li 'küskünler'i davet edecek: Muharrem İnce Ankara'da ofis mi açıyor?

CHP'li 'küskünler'i davet edecek: Muharrem İnce Ankara'da ofis mi açıyor?

Yeni parti kuracağı konuşulan Muharrem İnce’nin Ankara Yaşamkent’te ofis açacağı iddia edildi. İnce'nin, son kurultayda beklentilerine ulaşamayan CHP’li ‘küskün’ isimleri önce davet edeceği öne sürüldü.

İLK DAVET CHP'Lİ KÜSKÜNLERE

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre, Muharrem İnce, ilk davetini son kurultayda beklentilerine ulaşamayan CHP’li ‘küskün’ isimleri yapacağı öne sürüldü. İnce’nin Yaşamkent’in yanı sıra genel başkan adaylığı sırasında kullandığı Çankaya semtindeki çalışma ofisinden de yararlanacağı konuşuluyor.

İSTANBUL OPERASYONU

İnce, Ankara’ya geçmeden önce çalışmalarını İstanbul’da yoğunlaştırdı. İnce’nin hedefinde partinin son kurultayında beklentilerini bulamayan “küskün” CHP’lilerin olduğu belirtiliyor. İnce ve ekibinin, küskün CHP’lilerle bire bir görüşmeler yaptığı ve bazı partililere “kurucular kurulu” üyeliği önerdiği de kulislerde konuşuluyor.

'BÖLÜCÜ OLAN KİM?'

CHP'den ayrılıp yeni bir parti kuracağı iddia edilen Muharrem İnce, ‘partiyi bölüyor' eleştirilerinin ardından yaptığı açıklamada "Değişime imza veren milletvekillerini, belediye başkanlarını, kurultay delegelerini dışla sonra dostlarınla hayal kur. Bölücü olan kim?" ifadesini kullanmıştı.

Etiketler :