CHP’li milletvekilleri 39 ilçede nöbette

CHP’li milletvekilleri 39 ilçede nöbette

AKP’nin İstanbul’da sandık sonuçlarına itiraz etmesi ve seçimi kendilerinin kazandıkları yönündeki açıklamalarına karşı CHP milletvekilleri, parti yöneticileri ve hukukçular il ve ilçe seçim kurulları önünde nöbete...

AKP’nin İstanbul’da sandık sonuçlarına itiraz etmesi ve seçimi kendilerinin kazandıkları yönündeki açıklamalarına karşı CHP milletvekilleri, parti yöneticileri ve hukukçular il ve ilçe seçim kurulları önünde nöbete başladı.

CHP milletvekilleri pazar günü gerçekleşen seçimlerin ardından İstanbul’daki ilçe seçim kurullarında nöbet tutuyor.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre Beyoğlu ilçe seçim kurulundaki nöbeti dün CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer tuttu. Sezgin Tarıkulu, “Seçim bitti ve İstanbul halkının iradesi ortaya çıktı. Sandıkta oy kullanma sırasında manipüle yapacak güç AKP’de. Bunu geçmiş dönemlerde sıklıkla yaptılar. Şimdi kazanılmış bir seçimi başka manipülasyonlarla yönetmek ve almak istiyorlar. İzin vermeyeceğiz” dedi.

Eyüp İlçe Seçim Kurulu önündeki nöbeti ise CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu ve CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç tuttu. Kılınç, Ekrem İmamoğlu mazbatasını alana kadar nöbete devam edeceklerini belirterek, “AKP’nin yıllardır seçimlerde yaptıklarını bildiğimiz için halkımızın iradesine sahip çıkıyoruz. Süreçleri tümüyle kontrol ediyoruz” dedi. Büyükçekmece ilçe seçim kurulunda nöbet tutan CHP İstanbul Milletvekili Engin Altay ise “Oy namustur. Kimseye yedirmeyiz” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika