CHP'li Murat Bakan, Katar'da görev yapan polislerin maaşlarını Bakan Soylu'ya sordu: 5 milyon dolara kim çöktü?

CHP'li Murat Bakan, Katar'da görev yapan polislerin maaşlarını Bakan Soylu'ya sordu: 5 milyon dolara kim çöktü?

CHP İzmir Milletvekili Bakan, Katar'da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası'nda güvenlik tedbirlerine destek vermek amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki 2 bin 500 personelin son 20 günlük ücretinin ödenmediğini iddia etti.

Ücretin 40 gündür ödenmediğini söyleyen CHP'li Bakan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya "5 milyon dolar ortada yok, bu paraya kim çöktü?" diye sordu.

Katar'da düzenlenen Dünya Kupası'nda turnuvasında Emniyet Genel Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı bünyesindeki personeller görev aldı. 

CHP'li Bakan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma, Katar'da görev yapan 2 bin 500 personelin son 20 günlük ücretlerinin ödenmediğini ileri sürdü. 

"5 milyon dolar ortada yok!"

Bakan, paylaşımında şunları yazdı:

"Dünya kupası için Katar’da görev yapan polis kardeşlerim bana ulaştı. Süleyman Soylu’ya sormam için bazı sorular gönderdiler. Ben de onların vekili olarak soruyorum.

Polisimize hazineden herhangi bir harcırah ödemesi yapılmadı ve maaşlarını da Katar devleti karşılamıştı. Katar’a giden personel 80 gün Katar’da görev yaptı.

İlk ve ikinci 30 günün parası günlük 100 dolar olarak personele yatırılmış ancak son 20 günlük 2000 dolar yatırılmamış. Personele verilmeyen 2000 dolar x 2500 personel= 5.000.000 dolar ortada yok!

"İçişleri Bakanlığı bu paranın ne kadarını personele ödedi?"

Bu paraya kim çöktü? Personele ödenmesi gereken para neden 40 günü aşkın bir süredir ödenmedi?

Katar, dünya kupasında görev yapan personele ödenmesi için günlük kaç dolar verdi ve İçişleri Bakanlığı bu paranın ne kadarını personele ödedi?

"Personelin hakkı olan tutar, gecikme faizi ile birlikte ne zaman ödenecektir?"

Personele ödenmesi gereken paranın İçişleri Bakanlığı hesabına aktarıldığı doğru mudur? Bakanlık tarafından bu paradan kesinti yapılmış mıdır? Personelin hakkı olan tutar, gecikme faizi ile birlikte ne zaman ödenecektir?

"Katar’dan aldığınız ve memura ödenmeyen para nerede?"

Süleyman Soylu buradan soruyorum yarın bir de soru önergesi ile soracağım. Polis memuru için Katar’dan aldığınız ve memura ödenmeyen para nerede?

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.