CHP'li Öztrak'tan HÜDA PAR tepkisi: Terör örgütüyle kol kola girecek kadar durumları vahim

CHP'li Öztrak'tan HÜDA PAR tepkisi: Terör örgütüyle kol kola girecek kadar durumları vahim

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin MYK toplantısı sonrası konuştu. AKP ile HÜDA PAR'ın ittifak görüşmelerini değerlendiren Öztrak, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında, "Şimdi bunu nasıl içine sindirecek?" diye sordu.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin MYK toplantısı sonrası şunları kaydetti;

Öztrak basın toplantısında, “Yıllarca koalisyonlara etmedik söz bırakmadılar. Ama şimdi paçaları tutuştu. HÜDA PAR’la koalisyon yapacaklar. Biz bunların masasında dört parti var, diye biliyorduk. Meğerse masanın altında gizli saklı ayaklar da varmış. Kimin kimle iş tutacağı, koalisyon yapacağı elbet bizi ilgilendirmez. Ama Diyarbakır Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan’ı kalleşçe katleden, İslamcı Feminist yazar Konca Kuriş’i domuz bağıyla öldüren; Zehra Vakfı Başkanı İzzettin Yıldırım’ı, gazeteci Halit Güngen’i infaz eden terör örgütünün siyasal uzantılarıyla kol kola girecek kadar durumları vahim” dedi.

Öztrak, "O gün Atilla Durmuş, beş arkadaşıyla birlikte şehit edildi. Bahçeli şimdi bunu iyi mi içine sindirecek? Allah aşkına, bu iyi mi bir savrulmadır? Milletimiz, kimin ne bulunduğunu görmüştür. Notunu da vermiştir. Şimdi bu kifayetsizlere, tasdiknamelerini vermeye sıra gelmiştir" ifadelerini de kullandı.

HDP ile görüşmenin ne vakit yapılacağına dair sorulan soruya ilişkin ise Öztrak, “Cumhurbaşkanı adayımız belli bir takvim içinde siyasal partilerle görüşmelerini gerçekleştirecektir. CHP olarak biz, terör örgütlerinin zikredilmesinin onların propagandasına hizmet etmiş olduğu kanaatindeyiz. Tıpkı Milli Savunma Bakanlığı benzer biçimde, tıpkı Genelkurmay Başkanlığı benzer biçimde terör örgütlerinin adını kullanmamaya itina gösteriyoruz. Bir de bu suali bizlere soranların; insanları domuz bağlarıyla vahşice katleden terör örgütüne, terör örgütü diyemeyen HÜDA PAR ile Cumhur İttifakı’nın ne vakit protokol imzalayacağını AKP Sözcüsü’ne sormasını da bekliyoruz“ yanıtını verdi.