CHP'Lİ ÖZTUNÇ'TAN BAKANLIKTA İSİM DEĞİŞİKLİĞİ YORUMU: "BU DOLAR, BU PARA NELERE KADİRMİŞ"

CHP'Lİ ÖZTUNÇ'TAN BAKANLIKTA İSİM DEĞİŞİKLİĞİ YORUMU: "BU DOLAR, BU PARA NELERE KADİRMİŞ"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, dün yaptığı; "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın adını; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak değiştiriyoruz" açıklamasını değerlendirdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın adını; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak değiştiriyoruz" açıklamasının ardından, "Nereden çıktı bu? Tayyip Bey Amerika’ya gitti, Amerika’da 3 milyar dolarlık iklim fonunu duydu, bakanlığın ismini değiştiriyor. Bu dolar, bu para nelere kadirmiş" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, dün yaptığı; "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın adını; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak değiştiriyoruz" açıklamasını değerlendirdi.

Öztunç, şunları söyledi:

"ADALET BAKANLIĞI VAR DA MEMLEKETTE ADALET VAR MI?"

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın kurulacağını açıkladı. Paris Sözleşmesi’nden sonra iklim değişikliği, bakanlık da oldu. Keramet eğer isimde olsa memlekette adalet olurdu. Adalet Bakanlığı var da memlekette adalet mi var? Hayır yok. Yani keramet isimde değil. İsim değişikliği yapsanız ne, yapmasanız ne? Göstermelik işleri bırakın da termik santralleri ne zaman kapatacaksınız onu söyleyin. Özellikle filtresiz çalışan termik santraller ne zaman kapanacak, bunları açıklayın.

"BU DOLAR, BU PARA NELERE KADİRMİŞ"

Üstelik bir bakanlık kurulacaksa da ‘Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ olmaz. Şehircilikle iklim değişikliği yan yana olmaz. ‘Çevre, Orman ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ kursanız bir nebze de olsa anlayacağız.

Nereden çıktı bu? Tayyip Bey Amerika’ya gitti, Amerika’da 3 milyar dolarlık iklim fonunu duydu, alelacele geldi, hemen Paris Sözleşmesi’ni gündeme getirdi. Bakanlığın ismini değiştiriyor. Yıllardır dilimizde tüy bitmişti, ‘bunu yapın, yapın’ diye, dinlemiyordu bizi. 3 milyar dolarlık fonu duyunca hemen ismini değiştirmeye başladı. İnsan şunu söylüyor: Bu dolar, bu para nelere kadirmiş."

Ekoloji