CHP'li Tanal: Bu ülkenin kaderini işçiler belirleyecektir!

CHP'li Tanal: Bu ülkenin kaderini işçiler belirleyecektir!

CHP İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut Tanal'dan 1 mayıs çağrısı yaparak bir açıklamada bulundu. 1 Mayıs önemine ve ülkenin geleceğine dair konuşan Mahmut Tanal, bu gelecekte işçilerin payının çok yüksek olduğunu vurguladı.“BU...

CHP İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut Tanal'dan 1 mayıs çağrısı yaparak bir açıklamada bulundu. 1 Mayıs önemine ve ülkenin geleceğine dair konuşan Mahmut Tanal, bu gelecekte işçilerin payının çok yüksek olduğunu vurguladı.

“BU ÜLKENİN KADERİNİ BELİRLEYECEK OLAN İŞÇİLERDİR''

CHP İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut Tanal, 1 Mayıs’ın, bütün vatandaşlarımızınemeğine ve geleceğine sahip çıkmanın sembolü olduğunu ifade ederek, herkesi meydanlara, 1 Mayıs kutlamalarına davet ett Tanal, “Bu ülkenin geleceği, gidişat, işçinin yaşam şartlarıyla doğru orantlıdır. Bir ülkenin işçisi refah içinde yaşıyorsa, gelecek güvende demektir. Bütün emekçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutluyorum'' dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut Tanal, tüm işçilerin, emekçilerin, işsizlerin, kadınların, gençlerin ve bu ülkeye sahip çıkan, bu ülke için emek veren herkesin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutladığını ifade etti. Ülke şartlarının işçi ve emekçi için giderek daha elverişsiz hale geldiğine değinen Tanal, 1 Mayıs İşçi Bayramına ilişkin şu mesajı verdi:

'İŞÇİ ARASINDA BİLE AYRIM YAPARAK HUZURU BOZMAKTADIRLAR'

“Kapitalizmin giderek güç kazandığı ülkemizde, işçi ile patronun arasındaki maddiyata dayalı uçurum giderek açılmakta, işveren zenginleştkçe, işçinin yaşam standartları giderek düşmektedir. Ülkemizde son dönemde taşeron işçisine sözde kadro verilerek, işçi sınıf daha da çıkmaza sokuldu ve birçok işçi mağdur edildi. 

mahmut-tanal-foto.jpg

Sayısız taşeron işçisi kadro hayali ile işlerinden oldu. İşçi arasında dahi ayrım yapan iktdar, ülkeyi ayrıştrarak toplumun huzurunu bozmaktadır. İşçiye düşen görev, meydanlarda tek vücut olmak, ülke geleceğine, emeklerine sahip çıkmaktır. Bu ülkenin kaderini belirleyecek olan işçi sınıfıdır. Bu ülke işçilerin emeklerinin üzerine kurulmuştur. Geleceğimiz olan gençlerimiz için, onlara yaşam standartları yüksek, isthdam esnekliği sağlanmış bir ülke bırakmak, emekçilerin siyasi kararlarını sandığa yansıtmasıyla mümkün olacaktır. 

SEÇİMLER

24 Haziran öncesi 1 Mayıs’ta meydanlarda olacak her işçi ve göstereceği her tepki, sandığın da rengini belli edecektir. Meydanlar, işçinin en demokratİk hakkıdır. OHAL döneminde her istediği kararı KHK’lar ile alan, OHAL’i bu ülkenin yönetm şekli haline getren iktdar, artk demokrasiye dönmeli, işçiyi zora sokacak kararlarından vazgeçmelidir. İşçiye rağmen satlan şeker fabrikaları ile hem bu ülkenin Cumhuriyet değerleri yok edildi hem de binlerce işçi, ekmeğinden edildi.

1-mayis.jpg

 AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sarayda badem sütü ile badem unu ile beslenirken, işçi yiyecek ekmek bulamamaktadır. Asgari ücret ile bir dahaki aya çıkmanın mücadelesini veren işçi, hak etği değeri görememektedirt .lkemizin demokrasiye kavuştuğu, OHAL’in sona erdiği, KHK’ların terör örgütlerini temizlemenin yanı sıra muhalif vatandaşların da devlet kurumlarından temizlenmediği, insanca hakça yaşamın hâkim olduğu, işçinin, emekçinin refah ve huzur içinde yaşadığı bir toplum diliyor, bütün emekçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutluyorum'' şeklide sözlerini noktaladı.