CHP’li Tezcan: En büyük aday Kılıçdaroğlu’dur

CHP’li Tezcan: En büyük aday Kılıçdaroğlu’dur

CHP sözcüsü Bülent Tezcan, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tarihini 24 Haziran olarak açıkladığı erken seçim ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Gönlünden geçen ismin Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıklayan Tezcan, "Bana göre CHP içinde en büyük aday Kılıçdaroğlu’dur. Ama ’adayımız Kılıçdaroğlu’ deme yetkim yok. Bu benim gönlümden geçendir. Bu mesele sadece birini aday yapma meselesi değildir. Bu mesele sonuç alma meselesidir. Önümüzdeki günlerde çok hızlı bir şekilde belirleyeceğiz. PM bir karar verecek bu konuda. Bizim için 2 günlük bir iştir" dedi. 

’BU SEÇİMİ ZEDELEMEYİN’


Seçime hazır olduklarını dile getiren Tezcan açıklamalarına şöyle devam etti, "Adaylık konusunda tarih bizi sıkıştırmadı. Biz hodri meydan dedik. Seçime hazırız. Ama kavganın bile mertçe olanı makbuldür. Erken seçim, baskın seçim yapacaksın, OHAL şartları altında seçime sokamazsınız. Seçim olmasın demiyorum ama bu seçimi zedelemeyin. Bu seçime gölge düşürür. Bugünden itibaren OHAL’i kaldıralım."  Tezcan, ittifaka kapalı olmadıklarını da sözlerine ekledi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem