CHP'li Tur Yıldız Biçer'den AKP'ye iç savaş tepkisi

CHP'li Tur Yıldız Biçer'den AKP'ye iç savaş tepkisi

Manisa AKP İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem’in Manisa Soma AKP İlçe Gençlik Kollarının düzenlediği konferansta yaptığı “Bu referandum oylamasında başarısız olursak iç savaşa hazırlanın. “ ifadelerine Cumhuriyet Halk...

Manisa AKP İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem’in Manisa Soma AKP İlçe Gençlik Kollarının düzenlediği konferansta yaptığı “Bu referandum oylamasında başarısız olursak iç savaşa hazırlanın. “ ifadelerine Cumhuriyet Halk Patisi Manisa Milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer sert tepki gösterdi.  

Manisa AKP İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem’in yaptığı açıklamaları Başbakan Binali Yıldırım’a ve İçişleri Bakanı Süleyman Soyluya iki farklı Yazılı Soru Önergesi ile soran Milletvekili Biçer, “AKP’li Başkan Yardımcısının açıklamaları şantajdır ve alenen suç teşkil etmektedir. Hangi gerekçeyle iç savaş çıkacağı ifade edilebiliyor? Referandumda başarısız olmanız halkın iradesidir. Halkın iradesine saygı göstereceksiniz! Kimseyi tehdit edemezsiniz!'' dedi.

MANİSA AKP İL BAŞKAN YARDIMCISININ AÇIKLAMALARI AHLAKİ DEĞİLDİR!

Manisa AKP İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem’in ifadelerinin ahlaki olup olmadığını ve konuyla ilgili düşüncelerini hem Başbakan Yıldırım’a hem de Bakan Soylu’ya soran Biçer, “bu açıklamaların ahlaki değeri yok. Kimse halkımızı tehdit edemez! Başbakan ve İçişleri Bakanı bu ifadelerin ahlaki olup olmadığını açıklamak zorundadır!'' dedi.

GÖREVDEN ALACAK MISINIZ?

Manisa AKP İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem’in Soma’daki konferansta yaptığı açıklamaları aykırı bulan ve suç teşkil ettiğini ifade eden CHP’li Milletvekili Biçer, “bu kişiyi görevden alacak mısınız? Ve bu kişiyle ilgili Hukuki işlem başlatacak mısınız?'' şeklindeki sorularla Erdem’in görevden alınması ve hakkında hukuki işlem başlatılması gerektiğini ifade etti.

AKP MANİSA İL BAŞKAN YARDIMCISININ “İÇ SAVAŞA HAZIRLANIN!'' SÖYLEMİ REFERANDUMDA AKP’NİN İZLEYECEĞİ YÖNTEMİN NE OLDUĞUNUN İŞARETİ Mİ?

CHP’li Vekil Biçer, “AKP Manisa İl Başkan Yardımcısının “İç Savaşa Hazırlanın!'' söylemi referandumda AKP’nin izleyeceği yöntemin ne olduğunun işareti mi? İşte bizim ısrarla HAYIR deme gerekçemiz halk üzerinde baskı kurmak isteyen diktatör rejime, halkı baskı altına almak isteyen rejime olan karşıtlığımızdır. Millet iradesine her zaman saygı gösterdik. Ama biz AKP gibi sözde ifadelerle değil gönülden saygı gösterdik. AKP İl Başkan Yardımcısı halkı tehdit ederek baskı kurmaya çalışarak eylem yapma çabasında. İşte bu durum bile AKP’nin nasıl bir rejim değişikliği istediğinin açık işaretidir.'' dedi.

">

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika