CHP’li Ünsal’dan akaryakıt zammı protestosu! Meclis’e toplu taşıma ile gelecek

CHP’li Ünsal’dan akaryakıt zammı protestosu! Meclis’e toplu taşıma ile gelecek

CHP’li Servet Ünsal, ardı ardına gelen akaryakıt zamlarına tepki göstermek adına Meclis çalışmalarına toplu taşıma araçlarıyla geleceğini duyurdu.

AKP iktidarının ekonomi politikaları sebebiyle Türk lirası döviz karşısında tarihi bir değer kaybı yaşadı. TL’nin döviz karşısındaki değer kaybı sebebiyle akaryakıt fiyatlarına hemen her gün zam gelmeye başladı.

CHP Ankara Milletvekili  Servet Ünsal, TBMM’deki basın toplantısında ardı ardına gelen akaryakıt zamlarına tepki gösterdi. Ünsal, geçen yılın ve bu yılın Haziran aylarında 10 liraya alınan mazot miktarının arasındaki farkı göstermek adına pet şişelere mazot koyarak Meclis’e geldi. Ünsal, mazot dolu pet şişeler ile düzenlediği basın toplantısında şunları dile getirdi:

“TOPLUMSAL REFLEKS GÖSTERMELİYİZ”

“Bu zamlar karşısında bireysel bile olsa bir tepki göstermek istedim. 85 milyonu etkileyen bu duruma karşı mutlak bir şeyler yapmalıyız. Arkadaş, bu halkın artık dayanacak hali kalmadı. Ülke, saray ve Erdoğan hariç ülke yangın içinde. Toplumsal refleks göstermeliyiz. Sevgili arkadaşlar, mazot ve benzin zammı, elektrik zammı, doğal gaz zammı ülkeyi zaten yaktı yıktı. Düşünün arkadaşlar; bakın, 2021 Haziran’da 10 liraya bu kadar mazot alıyorduk. 2022 Haziran’ı, bu da. Evet, 10 liraya bu kadar alıyoruz. Görüyor musunuz arkadaşlar? Bu kadar alırken bu kadara düştü. Yani arkadaşlar, ülkenin hali bu. Biz, mazotun bu düşüşü kadar ülke halkı fakirleşti. Tayyip Erdoğan’la bir yılda bu kadardan bu kadara düştü mazot. Biz de o kadar fakirleştik. Bu mazot zamlarıyla, bu fakirleşmeyle ne çiftçi ne işçi ne otobüs sürücüsü ne balıkçı ne nakliyeci, hiç kimse bu ülkede yaşayamaz.

“HESABINI SORMAZSAK NAMERDİZ”

Hokkabaz AKP. Yani bakın, ‘hokus pokus’ dedi, bir yılda buraya düşürdü. Onun için AKP’ye ‘hokkabaz’ diyorum. Yani büyücü gibi, sihirbaz gibi burayı buraya bir senede nasıl düşürür? Bunu başardı hokkabaz AKP. Her saat ülkeyi yok ediyor arkadaşlar. Ama biz, iktidara geldiğimizde işçinin, köylünün, çiftçinin, esnafın, sanayicinin, iş adamının, yetimin hakkını yiyen bu iktidardan mutlak ve mutlak hesap soracağız. Bunun hesabını sormazsak biz namerdiz arkadaşlar. Ülkenin her tarafında halk perişan.

“TOPLU TAŞIMA ARAÇLARIYLA GELECEĞİM”

‘Kontak kapat Türkiye’ diye bir olgu var. Bu tepki kişisel reflekslerden biri, toplumsala dönüşüyor. Pazartesi gününden itibaren ben, Doktor Servet Ünsal olarak değerli arkadaşlar, kişisel tepkimi göstermek için pazartesinden itibaren Meclis çalışmalarıma toplu taşıma araçlarıyla geleceğim; halkımıza duyurulur.”

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem