CHP'li vekil paylaştı: Jandarma iki kişiyi feci şekilde darp etti!

CHP'li vekil paylaştı: Jandarma iki kişiyi feci şekilde darp etti!

Urfa'nın Harran ilçesi Aydınlar köyünde jandarmalar iki kişiyi öldüresiye dövdü. Jandarmanın saldırısı olay yerindeki bir kişi tarafından saniye saniye görüntülendi.  Saldırının görüntülerini sosyal medya üzerinden...

Urfa'nın Harran ilçesi Aydınlar köyünde jandarmalar iki kişiyi öldüresiye dövdü. Jandarmanın saldırısı olay yerindeki bir kişi tarafından saniye saniye görüntülendi.  Saldırının görüntülerini sosyal medya üzerinden ilgili kurum ve medya kuruluşlarını etiketleyerek paylaşan CHP Milletvekili Mahmut Tanal, “Yer Şanlıurfa Harran; Aydınlar köyü. Bu görüntüler ne anlama geliyor. Biri bize bu görüntüleri anlatsın'' diye sordu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
 CHP’li Mahmut Tanal’ın sosyal medya hesabında paylaştığı bir görüntüde Şanlıurfa’da jandarma ekiplerince darp edilen bir çiftçi için Valilik soruşturma başlattı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: 
  
"25.04.2018 tarihinde ilimiz Harran ilçesi Aydınlar Mahallesi mevkiinde arazi anlaşmazlığı yüzünden iki grup arasında meydana gelen taşlı ve sopalı saldırı olayına müdahaleye giden Jandarma Görevlileri mukavemetle karşılaşmış ve ardından arbede yaşanmıştır. Kısmen sosyal medyaya yansıyan olay ile ilgili görüntüler üzerine Valiliğimizce talep edilen Müfettişler aracılığıyla idari soruşturma başlatılmıştır. Ayrıca halen 4 şahsın gözaltında tutulduğu olay ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan adli soruşturma da devam etmektedir." 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem