CHP’li vekil suç duyurusunda bulundu: Maden için ormanı yaktılar!

CHP’li vekil suç duyurusunda bulundu: Maden için ormanı yaktılar!

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Fatsa ile Ordu ilçe sınırları arasında bulunan Seyirlik Dağı'ndaki ormanı maden için yaktılar dedi.

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Mayıs ayında Fatsa ile Ordu ilçe sınırları arasında bulunan Seyirlik Dağı Ormanı’ndaki yangının altın madeni sahası için çıkarıldığını söyledi. Adıgüzel, konuyla ilgili suç duyurusunda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, mayıs ayında Fatsa ile Ordu ilçe sınırları arasında bulunan Seyirlik Dağı Ormanı’ndaki yangının altın madeni sahası için çıkarıldığını belirtti.

Konuyla ilgili suç duyurusunda bulunduğunu ifade eden Adıgüzel, savcılığın iddiası ile ilgili bir çalışma yürütmediğini kaydetti.

Cumhuriyet'ten Cemil Ciğerim'in haberine göre Adıgüzel, “Maden işletmesi, açıklama yapan derneği, hocaları ve yayımlayan gazeteyi yüzsüzce mahkemeye verdi. Ormanların yakılması ile ilgili suç duyurumuza sessiz kalan savcılık raporlar ile ilgili soruşturma başlattı” diye konuştu.

Adıgüzel, “Bu Fatsa’daki madenin devlete yılda kazandırdığı para 2 milyon dolar. Fakat sadece bu bölgeden yetişen 107 bin ton fındığın ülkemize katkısı 300 milyon dolar. Tam 150 katı” ifadelerini kullandı.

Oyuncu Hülya Şen darp edildi

Son Dakika Haberleri