CHP'li vekil ve başkan tribünde

CHP'li vekil ve başkan tribünde

CHP Adana Milletvekili Eczacı Burhanettin Bulut ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Menemenspor-Adana Demirspor maçını tribünde kalabalıkla birlikte izledi.

Adana Demirspor, 26 yıl aradan sonra Süper Lig'e çıktı. Son maçı Menemenspor ile deplasmanda oynayan Adana Demirspor, müsabakayı 4-1 kazandı. Maç önce CHP Adana Milletvekili Eczacı Burhanettin Bulut tribünden canlı yayın yaptı. Mesafe kuralının uyulmadığı tribünde, yasağa rağmen maça gidilmesi de tepki yarattı. Bulut'un yayınladığı videoda, CHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da görülüyor.

Öte yandan, maç sonrası yapılan kutlamalarda da maske ve mesafe kuralı işlemedi. Süper Lig'e çıkan iki ekip Adana Demirspor ve GZT Giresunspor taraftarları gece boyunca kentlerinde kutlama yaptı.

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, Adana Demirspor'un maçlara taraftar almasına ilişkin sert bir çıkış yapmış ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun oğlunun Adana Demirsporlu olmasından dolayı böyle bir şey yaşandığını öne sürmüştü. Yüksel Yıldırım, "Emniyet müdürü Soylu'nun oğlunun önünde önünü ilikliyor" ifadelerini kullanmıştı. Bakan Soylu bu ifadeler hakkında suç duyurusunda bulunmuş, Yüksel Yıldırım da özür dilemişti.

Spor