CHP'li Veli Ağbaba: Marmaris yanarken Saray'da milletin parasını Arap müziği eşliğinde yiyorlar; zehir zıkkım

CHP'li Veli Ağbaba: Marmaris yanarken Saray'da milletin parasını Arap müziği eşliğinde yiyorlar; zehir zıkkım

CHP'li Veli Ağbaba: Marmaris yanarken Saray'... CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığı’nda; Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman onuruna verdiği yemeğe tepki gösterdi.

Ağbaba, “Marmaris yanarken Saray’da oynuyorlar, Marmaris yanarken Saray’da milletin parasını Arap müziği eşliğinde yiyorlar; haram olsun, zehir zıkkım olsun bunlar. Bu memleketin değerlerini yok ettiniz, parasını iç ettiniz. Maalesef katilini eğlendiren bir siyaset, katiliyle dans eden bir siyaset. Dün ‘katil’ dediğiniz adam, bugün sizin dostunuz, arkadaşınız, dans arkadaşınız” dedi.

TBMM Genel Kurulu’nda; İYİ Parti Grubu’nun “devlet kurumlarının yıpratılmasının sebep ve sonuçlarının, bu istenmeyen durumun menfi neticelerin giderilmesi için yapılması gerekenlerin araştırılması” amacıyla verdiği Meclis araştırması önergesinin gündeme alınması önerisi görüşüldü. Öneri üzerinde CHP Grubu adına, CHP'li Ağbaba konuştu. Ağbaba, şunları söyledi:

"Selam vermeden kucaklaşmaya. Bu hal sizin utancınızdır"

“Konumuz, devlet kurumlarının itibarı. Devlet büyük bir makinadır, çarkları düzgün ve uyumlu dönerse işler. En başından söyleyeyim: Devletin çarklarına bilerek ve isteyerek çomak soktu Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı; adeta devlete, devletin itibarına düşmanlık edildi. Atatürk’ün kurduğu dış politikayı terk ettiniz ve maalesef dünyada itibarsız bir ülke haline getirdiniz. Dün, ‘katil’ dediğiniz Suudi Prensi’ni devlet töreniyle karşıladınız. Bakın, önce selam vermiyordu, selam vermeden kucaklaşmaya. Bu hal sizin utancınızdır. Video göstereyim size, bir dinleyin. Dinleyin.”

"Birleşik Arap Emirlikleri’ne ‘şerefsiz’ dediler, sonra para için eteklerini öptüler"

“Marmaris yanarken sarayda oynuyorlar, Marmaris yanarken sarayda milletin parasını Arap müziği eşliğinde yiyorlar; haram olsun, zehir zıkkım olsun bunlar. Bu memleketin değerlerini yok ettiniz, parasını iç ettiniz. Maalesef katilini eğlendiren bir siyaset, katiliyle dans eden bir siyaset. Dün “katil” dediğiniz adam, bugün sizin dostunuz, arkadaşınız, dans arkadaşınız değerli arkadaşlar. Birleşik Arap Emirlikleri’ne ‘şerefsiz’ dediler, sonra para için eteklerini öptüler; şu düştüğümüz hâle bakar mısınız, düştüğümüz hâle? Sadece bu mu?

"Bunlar Türk Hava Kurumu’na düşmanlık ettikleri için geçen yıl uçakları kaldırmadılar"

Dış politikayı yerle bir ettiniz, Türkiye’nin itibarını yerle bir ettiniz. Maalesef ne sizi ciddiye alan var ne de sizinle ciddi konuşan var. Biliyorlar ki siz paraya teslim olmuş durumdasınız, para için her şeyi yaparsınız. Nasıl ki Rusya’nın kapısında beklediniz; nasıl ki dün ‘kötü’ dediğiniz Mısır’a, Sisi’ye adam gönderiyorsunuz; para için her şeyi yapacak bir siyaset anlayışıyla karşı karşıyayız. Ya, hele şu Marmaris’e bakın, Marmaris’e. Bunlar Türk Hava Kurumu’na düşmanlık ettikleri için geçen yıl uçakları kaldırmadılar, ‘Ders alın!’ dedik. 20 uçak kiralamışlar değerli arkadaşlar, ne zaman gelecek? 4 Temmuz’da. Ya, insan Allah’tan korkar.

"İktidara geldiğimiz zaman ‘Devletin malı deniz, yiyen domuz oğlu domuz’ diyeceğiz"

Uçak var lakin yangın söndürmek için değil, sefa sürmek için var, yangını seyretmek için var. Buradan söylüyorum: Yangını seyretme uçağını satın, yangın söndürme uçaklarını alın. Bu yangının sorumlusu sizsiniz; tedbir almayan, çapsız, liyakatsiz devlet anlayışı.

Bir taraftan evine ekmek götüremeyen insanlar, KPSS’den 100 aldığı hâlde atanamayanlar, diğer taraftan bankalara, devletin kurumuna yandaş atamalar. Devleti âdeta bir çiftliğe dönüştürdünüz. Bakın, şu resme bakın, şu resme, şu fotoğrafa bakın! Bunların hepsi banka yönetim kurulu üyesi. İtirazınız varsa söyleyin! Bunların hepsi banka yönetim kurulu üyesi. Bakın, iyice bakın, devleti âdeta bir çiftliğe dönüştürdünüz değerli arkadaşlar. Bakın, Türkiye'de, Anadolu’da iki kötü atasözü var. Biri “Bal tutan parmağını yalar.” Yahu, siz balı bırakın, kovanı yediniz kovanı, arıyı yediniz. Bir kötü atasözü daha var: ‘Devletin malı deniz, yemeyen domuz’ İktidara geldiğimiz zaman ‘Devletin malı deniz, yiyen domuz oğlu domuz’ diyeceğiz.”

"CHP'li Veli Ağbaba: Marmaris yanarken Saray'da milletin parasını Arap müziği eşliğinde yiyorlar; z." haberi, 23 Haziran 2022 tarihinde yazılmıştır. 23 Haziran 2022 tarihinde de güncellenmiştir. Politika kategorisi altında bulunan CHP'li Veli Ağbaba: Marmaris yanarken Saray'da milletin parasını Arap müziği eşliğinde yiyorlar; z.. haberi 2022 yılına aittir. Bu haberin yanı sıra sayfamızda birçok güncel bilgi ve son dakika haberler yer almaktadır. CHP'li Veli Ağbaba: Marmaris yanarken Saray'da milletin parasını Arap müziği eşliğinde yiyorlar; z.. 2024 konusundaki bu haber içeriği objektif bakış açısının yansımasıdır. Politika konusunda 25 Şubat 2024 tarihlidir, bugüne ait güncel gelişmelerden haberdar olmak için bizi Twitter ve Facebook sayfalarımızdan takip edin.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON HABERLER
 1. 20:59 Kadıköy'de eylem: "Hükümet emeklileri dilenci gibi görmekten derhal vazgeçmelidir!"
 2. 20:57 AB, Rusya'ya uyguladığı yaptırımları ihlal edenler için bir ihbar hattı oluşturdu
 3. 20:46 Merkez Bankası'nın son kararıyla dolar sahipleri endişeli!
 4. 20:23 Araba almak isteyenler dikkat! Taşıt kredisi faiz oranları güncellendi
 5. 20:08 Almanya Dışişleri Bakanı Baerbock’un Ukrayna ziyareti Rus İHA’sı nedeniyle yarıda kesildi
 6. 20:05 Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak istifa edip görevini devretti
 7. 19:29 Manisa’da çirkin bir provokasyon yaşandı: CHP’li adayın afişleri tahrip edildi!
 8. 18:49 Okulda düştüğü iddia edilen 8 yaşındaki Mira'nın teyzesi konuştu
 9. 17:36 Sanayi ve Teknoloji Bakanı duyurdu: Alper Gezeravcı İTÜ'de ders verecek!
 10. 17:30 Milli güreşçi Buse Tosun Çavuşoğlu: "Yeni bir tarih yazmak istiyoruz"
 11. 17:21 Kanser teşhisi konan Kral Charles'a tüm dünyadan destek
 12. 17:16 Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi’den korkutan açıklama
 13. 17:16 Okullar ve kaymakamlıklara KPSS şartsız 585 işçi alınacak! Başvuruları başladı: İşte detaylar
 14. 17:05 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş: "Çalıyor ama çalışıyor zihniyetini toprağa gömdük"
 15. 17:03 Ruslar, Putin yönetiminden kaçarak Güney Kore'ye rekor sayıda sığınma başvurusu yapıyor
 16. 16:59 Şilan Ayyıldız, Amerika'da zafere koştu
 17. 16:59 Pazartesi sabahı dikkat!: Yunanistan üzerinden siklon gelecek!
 18. 16:58 Eyfel Kulesi 6 günlük grev sonucunda ziyarete açıldı
 19. 16:50 Çocuk Destek Merkezi'nde yangın: Herkes tahliye edildi!
 20. 16:49 Özgür Özel: "Belediye başkanlarımız mal varlıklarını belediyenin girişine asacaklar"
Politika Haberleri