CHP'li velikden çağrı: HDP'de bu ittifakta olsun

CHP'li velikden çağrı: HDP'de bu ittifakta olsun

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Meral Akşener ile ittifakı açıkladı. Dün CHP’nin 15 milletvekili, İyi Parti’nin Meclis’te grup kurarak seçimlere katılabilmesi için, İyi Parti’ye katıldı.Bu gelişmelerin ardından CHP...

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Meral Akşener ile ittifakı açıkladı. Dün CHP’nin 15 milletvekili, İyi Parti’nin Meclis’te grup kurarak seçimlere katılabilmesi için, İyi Parti’ye katıldı.

Bu gelişmelerin ardından CHP Parti Meclisi üyesi Erdal Aksünger, seçimlerde muhafazakar Kürt seçmenin kilit rol oynayacağını belirterek, “HDP’nin ittifakın dışında tutulması mevzu bahis değil. Belki söylemde olmadığı için öyle düşünülüyor. HDP’nin barajı aşacağını düşünürsek CHP’nin baraj sorunu olmayacağını düşünürsek zaten en sonunda gidip bir kişiye oy verilecek. Burada bir doğal ittifak var zaten. Burada tabiatı HDP ile uyabilecek tek parti CHP gibi gözüküyor. HDP ile ittifak yapmak veya ortak ilkelerde buluşmak bir problem olmamalı bence. İkinci turda herkes ittifak olacak görünüyor zaten'' demişti.

“HDP DE BU KARDEŞLİK İTTİFAKINDA OLMALIDIR''

Aksünger, CHP’nin İyi Parti hamlesinin ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Aksünger şöyle dedi:

“Cumhuriyet Halk Partisi, kurucu olmanın sorumluluğu ile milli iradenin engellenmemesi için gövdesini siper etmiştir.

Yetmez ama evet.

HDP de bu kardeşlik ittifakında olmalıdır.

Birlik olalım, barajı sıfırlayalım!''

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem