CHP’lilerden Albayrak’a pankartlı gönderme: ‘Bakın burası çok önemli’

CHP’lilerden Albayrak’a pankartlı gönderme: ‘Bakın burası çok önemli’

CHP milletvekilleri, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı enflasyonla ilgili yapacağı basın toplantısı....

CHP milletvekilleri, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı enflasyonla ilgili yapacağı basın toplantısı öncesinde ekonomik verilerin yazılı olduğu "Sayın Bakan, bakın burası çok daha önemli" döviziyle karşıladı.

CHP’li vekiller, enflasyon ile ilgili açıklama yapmak üzere salona giren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı “Bakın burası çok önemli” yazılı dövizle karşıladı. “Esnaf perişan, çiftçi çaresiz, sokaklar işsiz dolu, gençler umutsuz” ifadeleriyle devam eden dövizde ülkedeki ekonomik bozulmanın verileri yer aldı.

Berat Albayrak ise açıklamasında, “2019-2021 dönemini kapsayan Yeni Ekonomi Programnda belirlediğimiz dengelenme hedeflerinden çok daha iyi bir noktaya geldi. 2019 yılında işsizlik oranının yüzde 12.9 olması bekleniyor. ” ifadelerini kullandı. Albayrak ayrıca, “Enflasyonun 2020 yılında yüzde 8.5 olması bekleniyor.” dedi.

Politika