CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce kimdir?

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce kimdir?

Muharrem İnce, 4 Mayıs 1964'de Zekiye – Şerif İnce çiftinin çocukları olarak Yalova'nın Elmalık köyünde dünyaya geldi. Türkiye Büyük Millet Meclisi''ne, Cumhuriyet Halkp Partisi''nden 22. dönemde Yalova milletvekili seçildi. İçinde...

Muharrem İnce, 4 Mayıs 1964'de Zekiye – Şerif İnce çiftinin çocukları olarak Yalova'nın Elmalık köyünde dünyaya geldi. Türkiye Büyük Millet Meclisi''ne, Cumhuriyet Halkp Partisi''nden 22. dönemde Yalova milletvekili seçildi. İçinde bulunduğumuz 23. dönemde de milletvekililiği görevine devam ediyor.

,wban8e60ok60robsk42wka.jpg

İlk ve orta öğrenimini Yalova'da bitiren İnce, şüksek öğretimini Bursa Uludağ Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik-Kimya Öğretmenliği Bölümünde tamamladı. Fizik öğretmeni ve okul müdürü olarak olarak çeşitli liselerde görev yaptı. Bir dönem özel dershanelerde de eğitmenlik görevinde bulundu. Bir süre Yalovaspor''un basın sözcülüğünü yapan İnce, Atatürkçü Düşünce Derneği Yalova şube başkanlığı görevini de yürüttü.

,lfdgfbjh0e6hc9i8gdiplq.jpg

SİYASİ HAYATI
2002 genel seçimlerinde CHP Yalova milletvekili olarak TBMM''ne girdi. 2007 genel seçimlerinde de partisi tarafından aday gösterildi ve seçim sonucunda meclisteki yerini korudu. TBMM'de 25 Aralık 2009 tarihinde yaptığı Adalet ve Kalkınma Partisi Hükümetinin çalışmalarını 10 dakikada özetlediği konuşma, internette paylaşılma rekorları kırdı. CHP'nin Meclis Grubu Başkanvekilliği görevinde bulundu, parti sözcülüğü yaptı. 13 Haz 2011 tarihinde yapılan Türkiye milletvekili seçimlerinde tekrar Yalova CHP milletvekili seçildi. 24. Dönemde (içinde bulunduğumuz dönem) Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Türk Grubu Üyesi oldu.

,vu_gb9qr-eu1hux4a1tiiw.jpg

Ülkü İnce ile evli. Salih Arda adında bir oğlu olan Muharrem İnce, hâlen TBMM'deki milletvekilliği görevine devam ediyor ve CHP Grup Başkan vekilliği görevini yürütüyor. “Buyurun Sayın İnce'' adlı bir kitabı bulunuyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem