CHP'nin kapalı toplantısından: Çekirdek 'Evet' oylarında net gerileme!

CHP'nin kapalı toplantısından: Çekirdek 'Evet' oylarında net gerileme!

CHP Meclis grubu parti genel merkezinde basına kapalı bir toplantı yaptı. Anayasa değişikliği süreciyle ilgili çalışmaların masaya yatırıldığı toplantıda bundan sonraki süreçle ilgili de değerlendirmeler yapıldı. CHP Genel...

CHP Meclis grubu parti genel merkezinde basına kapalı bir toplantı yaptı. Anayasa değişikliği süreciyle ilgili çalışmaların masaya yatırıldığı toplantıda bundan sonraki süreçle ilgili de değerlendirmeler yapıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı toplantıda uzmanlar da yer aldı. Bu toplantıda referanduma dair değerlendirmeler yapıldı, 'Evet' oylarının hükümetin ve Erdoğan'ın sık sık kullandığı "Hayır'cılar teröristtir" söylemi nedeniyle düştüğü belirtildi.

Duvar'dan Nergis Demirkaya'nın haberine göre, bugüne kadar yürütülen çalışmalardaki tespitler ve öneriler şöyle oldu:

PROVOKASYONA GELMEYİN
Anayasa değişikliğinin ne anlama geleceği ve sonuçları topluma doğru olarak anlatılıyor. Ancak bu süreçte provokasyonlara gelerek bir çuval inciri berbat etmeyin. Aynı disiplin içinde çalışmaları yürütün. Kullanılan dilde samimiyet ve inanç çok önemli.

ÇEKİRDEK EVET OYLARI GERİLEDİ
AKP’nin içerik savunması yerine “Hayır diyenler terörist'' söylemi tarihi bir iletişim hatası oldu. “Hayır'' oyu vermeyi düşünenler bir yana AKP seçmeni içinde de tepki topladı. Çekirdek seçmeni çatlattı. Yüzde 34 olan “Kesin evet'' oyu verecek çekirdek yüzde 28’e geriledi.

BU MİLLİ BİR MAÇ OLMALI
Bu bir maç olsa geride başlanan bir maçta öne geçilmiş oldu. Rakip takım seyircisinden de centilmence hareketten alkış aldık. Buna milli bir maç olarak bakılmalı, tüm tribünlerdeki seyirci desteği istenmeli.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
GENEL