CHP'nin kaset savcısı milletvekili aday adayı oldu

CHP'nin kaset savcısı milletvekili aday adayı oldu

Ankara Cumhuriyet Savcısı Bülent Yücetürk, 24 Haziran seçimleri öncesi zehir zemberek bir açıklamayla istifa etti. CHP'den milletvekili adayı oldu. CHP eski lideri Deniz Baykal'a yönelik kaset komplosu konusundaki soruşturmayı...

Ankara Cumhuriyet Savcısı Bülent Yücetürk, 24 Haziran seçimleri öncesi zehir zemberek bir açıklamayla istifa etti. CHP'den milletvekili adayı oldu. 

CHP eski lideri Deniz Baykal'a yönelik kaset komplosu konusundaki soruşturmayı yürüten ve suçun, 'örgütlü' biçimde işlendiğini tespit eden Yücetürk, Yargıtay'daki FETÖ yapılanmasına karşı verdiği mücadeleyle tanınıyordu. Yücetürk seçim öncesi siyasete girmek için istifa kararı aldı. 

'YARGI VİCDANINI KAYBETMİŞTİR'
Cumhuriyet'in haberine göre, Bülent Yücetürk istifa kararını, "Türkiye Cumhuriyeti, tarihinin hiçbir döneminde olmadığı kadar bir hukuk krizine girilmiştir. Mahkeme kararlarının bizzat mahkemeler tarafından uygulanmadığı bir süreci yaşamaktayız. Yargı ise vicdanını kaybetmiş tüm iradesini bir güce teslim etmiş durumdadır. Türkiye'de yeniden bir hukuk devleti kurmak, yargı bağımsızlığını tesis ederek yeni bir hukuk sistemi inşa etmek için siyasete girmeye karar verdim. Çürümüş bu yargı sisteminin bir parçası olarak kalmak, bozulan yargı sistemini düzeltmek artık imkansız hale gelmiştir." diyerek duyurdu. 

CHP'den milletvekili aday adaylığı için başvuran Yücetürk, "Parti yönetiminden herhangi bir davet almadım" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem