Çift maaşlı Fatmanur Altun FETÖ’nün yayın organında da yazmış!

Çift maaşlı Fatmanur Altun FETÖ’nün yayın organında da yazmış!

Boğazdaki  'kaçak yapı' ve çift maaşları ile gündemde olan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un eşi Fatmanur Altun,

Boğazdaki  'kaçak yapı' ve çift maaşları ile gündemde olan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un eşi Fatmanur Altun, FETÖ'nün yayın organı olan Zaman gazetesinde de yazı yazmış.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve eşi Fatmanur Altun en son İstanbul Kuzguncuk'taki kaçak yapılarıyla gündeme gelmiş ancak İstanbul Başsavcılığı jet hızla kaçak yapı haberini yapanlara 'terör soruşturması' başlatacağını duyurmuştu.

Fahrettin Altun'un eşi Fatmanur Altun ise söz konusu kaçak yapıları “Mahalleyi pire basmaktan kurtardık” sözleriyle savunmuştu.

Fatmanur Altun'un 2011 yılında FETÖ'nün yayın organı Zaman gazetesinde yazdığı yazı için Twitter hesabından yaptığı paylaşımı Gazeteci Metin Cihan hatırlattı.

EVLERİNE 4 MAAŞ GİRİYOR

CHP'li Özgür Özel Altun çiftinin çifter maaş aldıklarını açıklamış ancak bu haberlerle ilgili de Ankara 8. Sulh Ceza Mahkemesi "Cumhurbaşkanlığı’nın kurumsal itibarını da zedeleyebilecek nitelikte olduğu" gerekçesiyle 'erişim engelleme' kararı çıkarmıştı. Fatmanur Altun ise aldıkları çift maaşlara ilişkin yaptığı savunmada daha fazlasını kazanabilecek kabiliyette olduklarını ancak fedakarlık yaptıklarını öne sürerek, ‘sabrımızı sınamayın’ ifadelerini kullanmıştı.

FATMANUR ALTUN HANGİ GÖREVLERDE?

Fatmanur Altun, Kızılay üzerinden çalınan 8 milyon doların gönderildiği TÜRGEV’in Başkanı, kurucuları arasında AKP'li cumhurbaşkanı Erdoğan'ın küçük kızı Sümeyye Erdoğan'ın bulunduğu KADEM'in Yönetim Kurulu Üyesi, THY Yönetim Kurulu Üyesi ve Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv