‘Çiftlik Bank’ dolandırıcısı ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın intihar mı etti? Sosyal medya bu iddiayla çalkalanıyor…

‘Çiftlik Bank’ dolandırıcısı ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın intihar mı etti? Sosyal medya bu iddiayla çalkalanıyor…

Türkiye'nin gündemine Çiftlik Bank olayıyla gelen Mehmet Aydın hakkında yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın'ın saklandığı ...

Türkiye'nin gündemine Çiftlik Bank olayıyla gelen Mehmet Aydın hakkında yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın'ın saklandığı otelde polis baskını sırasında 27. kattan kendini aşağıya atarak intihar ettiği iddia edildi.

Sosyal medyada yayılan “Tosuncuk Mehmet Aydın intihar etti!” iddiası sonrası kamuoyunda “Tosuncuk Mehmet Aydın intihar etti mi?” sorusunun cevabı araştırılıyor. Peki, Tosuncuk intihar etti mi? Mehmet Aydın kimdir? İşte, sosyal medyada yer alan iddialar ve Tosuncuk yani Mehmet Aydın ile ilgili merak edilen detaylar…

Birkaç yıldır tüm Türkiye'nin konuştuğu dolandırıcılık vakasının merkezinde bulunan Mehmet Aydın, Türkiye'den kaçarak Uruguay'a gittikten sonra gözlerden kaybolmuştu.

MEHMET AYDIN ÖLDÜ MÜ?

Çiftlik Bank vurgunuyla birlikte 1 milyar 100 milyon lira vurgun yapıp kaçan Mehmet Aydın’ın Ukrayna’nın Başkenti Kiev’de saklandığı iddia edilmişti. Bilindiği üzere Tosuncuk Mehmet Aydın Uruguay’a gitmişti. Son olarak da Tosuncuk’un Kiev’e gittiği iddia edilmişti.

Aydın'ın Ukrayna'nın başkenti Kiev'de saklandığı otele polisin baskın düzenlediği ve kendini 27. kattan aşağıya atarak intihar ettiği sosyal medyada konuşulan konuların en başında yer aldı. Sosyal medya bu olayı konuşmaya devam ederken henüz resmi makamlardan bir açıklama yapılmadı.

ÇİFTLİK BANK DOLANDIRICILIĞI

Mehmet Aydın, kazanç sağlayacağı iddiası ile sanal çiftlik üzerinden satışların yapıldığı bir şirket aracılığı ile birçok insanı dolandırmıştı. Mehmet Aydın, eşi Sıla Aydın ile Ocak 2017 yılında evlendi. Çitlfk Bank operasyonu 16 Mart 2018 yılında başlamıştı. Mehmet Aydın o tarihten beri kayıplarda bulunuyor. Yurt dışına kaçtığı tespit edilen Aydın hakkında kırmızı bülten çıkarılmıştı.

Binlerce kişiyi kar vaadiyle dolandırıp milyonlarca lirayla firar eden Mehmet Aydın'ın da bulunduğu 48 sanıklı Çiftlik Bank davasında, Aydın'ın eşi Sıla Aydın'ın Bursa Karacabey 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde talimatla alınan ve yargılamanın yapıldığı Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen ifadesi dikkat çekiyor. Davanın tutuksuz sanığı Sıla Aydın, şirketin sahibi Mehmet Aydın'ın eşi olduğunu, şirket ile herhangi bir ilgisinin olmadığını belirterek, "Şirkette pay sahibi değilim. Şirketin yöneticisi değilim. Haksız kazanç sağlamadım" dedi.

Son Dakika Haberleri