Çiftlik Bank soruşturmasında önemli gelişme: Kırmızı bülten düzenlendi

Çiftlik Bank soruşturmasında önemli gelişme: Kırmızı bülten düzenlendi

Habertürk Haber Merkezi'nden Arzu Kaya'nın haberine göre, Adalet Bakanlığı aracılığıyla Uruguay'da tutuklu olan Osman Naim Kaya ve Bulgaristan'da tutuklu olan Düzgün Genç'in Türkiye'ye iadesi talep edildiği belirtildi. KIRMIZI...

Habertürk Haber Merkezi'nden Arzu Kaya'nın haberine göre, Adalet Bakanlığı aracılığıyla Uruguay'da tutuklu olan Osman Naim Kaya ve Bulgaristan'da tutuklu olan Düzgün Genç'in Türkiye'ye iadesi talep edildiği belirtildi. 

KIRMIZI BÜLTEN DÜZENLENDİ
İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar'ın imzası ile yapılan yazılı açıklamada, 33 şüpheli hakkında soruşturmanın devam ettiği, bunlardan 13'ünün tutuklu olduğu, 4'ü hakkında ise adli kontrol tedbiri uygulandığı söylendi. İfadesi alınan 1 şüphelinin serbest bırakıldığı, diğer 15 şüphelinin ise haklarında çıkarılan yakalama kararları doğrultusunda halen arandıkları bildirildi. Şüphelilerden 6'sının hakkında kırmızı bülten düzenlendiği bilgisi verildi. Açıklamanın devamında, "Adalet Bakanlığı aracılığıyla yazı yazılarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetindeki eylemlerle ilgili bilgi, belge ve el koyma taleplerinde bulunulduğu" denildi. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem