Çiftlik Bank'ta bir tutuklama daha

Çiftlik Bank'ta bir tutuklama daha

Çiftlik Bank'ın yazılımcısı Cudi Cumhur Yurdakul "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "bilişim sistemleri, banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık" ve "tacir ve şirket yöneticileri...

Çiftlik Bank'ın yazılımcısı Cudi Cumhur Yurdakul "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "bilişim sistemleri, banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık" ve "tacir ve şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı" suçlarından tutuklandı.

Piramit satış sistemi ile milyarlarca liralık dolandırıcılık yapan Çiftlik Bank'ın yazılımcısı Cudi Cumhur Yurdakul gözaltına alınmıştı.

Kırmızı Bülten ile aranan ve önceki gün yakalanan yazılım sorumlusu Cudi Cumhur Yurdakul, yakalanmadan önce yaptığı açıklamalarda kritik bir isme de yer vermişti. Yurdakul, "Samur Cengiz" olarak da bilinen ve eski bir televizyon yapımcısı olduğu iddia edilen Cengiz Samur adlı kişinin Çiftlik Bank oyununu kuran şirketin müdürü olduğunu ve organizasyonda Mehmet Aydın'dan sonra "ikinci adam" pozisyonunda olduğunu anlattı.

Kendisini Samur'un işe aldığını söyleyen Yurdakul, Samur'un Amerikan vatandaşı olduğunu da söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem