Cihangir İslam'dan Meclis’te rap konseri talebi: Ceza ve Mercan Dede...

Cihangir İslam'dan Meclis’te rap konseri talebi: Ceza ve Mercan Dede...

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, TBMM’de rap konseri verilmesini ve Ceza ile Mercan Dede’nin davet edilmesini istedi. İslam, AK Part

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, TBMM’de rap konseri verilmesini ve Ceza ile Mercan Dede’nin davet edilmesini istedi. İslam, AK Partililere seslenerek, “Milletimiz 13 bin oyla kulağınızı çekti, sonra 806 bin oyla ense kökünüze tokat patlattı, cezanızı kesti” dedi.

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, rap sanatçıları Ceza (Bilgin Özçalkan) ve Mercan Dede’nin (Arkın Ilıcalı) TBMM’ye davet edilmesini talep etti.

TBMM Başkanvekili Mithat Sancar da İslam'ın talebinin yerine gelmesi için çalışacağını açıkladı.

600 VEKİL DİNLESİN

İslam, yaptığı açıklamada, “Hem Cumhurbaşkanının hem sizlerin hem de YSK'nın elinden mühür alındı. Mührü aldı ve kendisi bastı, İmamoğlu'nun Başkanlığını onayladı. Cezanızı millet kesti” dedi ve şunları söyledi:

“Ceza deyince aklıma rap sanatçısı Ceza ve Mercan Dede geldi. ‘800’ adlı çok güzel bir parçaları var. Sufi müzik ile rap’in birleştiği bir kombinasyon. Ben, rap sanatçısı Ceza ve Mercan Dede'nin Meclis’e davet edilmesini istirham ediyorum, 600 vekil de onları dinlesin. İlmin ve sanatın ayağına gidilir, ilim ve sanat ayağa çağrılmaz ama en azından güvenlik endişesini anlatırsak belki gelip, lütfedip burada hepimize bir konser verirler. ‘Şu koskoca âlemde yalnız bir kulum. İrfan gönül almaktır seferin bitmeden’ diyorlar. İşte bu yüzden bu insanları çok seviyorum.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika