Cihatçılardan Halep’e kimyasal saldırı!

Cihatçılardan Halep’e kimyasal saldırı!

Rusya, Cihatçı çetelerin Halep kentine klorin gazlı bombalı saldırı düzenlediğini iddia etti

Suriye’deki cihatçı çetelerin, Halep Kentinin sivil yerleşim alanlarından Halidiye, Nil Caddesi ve Zehra Cemiyeti semtlerine zehirli kimyasal gaz başlıklı füzelerle saldırdığı iddia edildi. 50’den fazla sivil saldırıdan etkilendi.

SANA’nın haberine göre, Halep İl Emniyet Müdürü Tümgeneral İsam Şilli yaptığı açıklamada; cihatçıların akşam saatlerinde Halep Kentinin sivil yerleşim alanlarından Halidiye, Nil Caddesi ve Zehra Cemiyeti semtlerine zehirli kimyasal gaz başlıklı füzelerle saldırdıklarını belirtti. Bunun sonucunda aralarında çocuk ve kadınların bulunduğu yüksek sayıda masum vatandaşın boğulma tehlikesi geçirdiklerini belirten Tümgeneral Şilli; mağdurlarının Razi ve Üniversite hastanelerine kaldırıldıklarını ifade etti.

Halep Valisi Hüseyin Diyab ise hastanelerde kurbanlara yapılan tedavileri incelemede bulunduğu sırada yaptığı açıklamada; bu vahşetin kiralık cihatçıların havzalarında kimyasal silahların bulunduğuna dair yeni bir kanıt teşkil ettiğini belirtti. Diyab tüm uluslar arası toplumdan özellikle çocuk, kadın ve yaşlılar olmak üzere sivillerin korunmalarında görev ve sorumluluklarını üstlenmelerini talep etti.

SANA: KARŞILIK VERİLDİ
Diğer yandan SANA muhabiri ordu birliklerimizin kimyasal zehirli gaz başlıklı füzelerle saldıran teröristlerin mevkilerini dakik bir şekilde tespit edip uygun silahlarla karşılık verdiklerini aktardı. Muhabir saflarında ciddi kayıplara yol açtıklarını belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya