Çıkan yangını ezan okuyarak söndürmeye çalıştılar

Çıkan yangını ezan okuyarak söndürmeye çalıştılar

Pakistan'da bir binada çıkan yangın sırasında ortaya çıkan görüntüler sosyal medyada kısa süre içerisinde gündem oldu.

Pakistan'da bir binada çıkan yangın sırasında ortaya çıkan görüntüler sosyal medyada kısa süre içerisinde gündem oldu. İtfaiye ekiplerinin saatler süren müdahalesi sonrasında yangın tüm binayı kaplamadan söndürüldü. İtfaiye ekipleri yangını söndürmek için çalışırken bina çevresindekiler yangını söndürmeye çalışmak yerine ezan okumaya başladı. Görüntüleri paylaşan Pakistan vatandaşı Imtiaz Mahmood "Yangını söndürmek için kolektif bir şekilde ezan okundu. Ancak işe yaramadı" dedi.

Pakistan’ın Karaçi kentinde bir binada çıkan yangının ardından bölge halkı, yangını söndürmek yerine ezan okudu. Görüntüler kısa süre içerisinde sosyal medyada gündem oldu.

2 Haziran günü meydana gelen olayda, çok katlı bir binanın bodrum katında yangın çıktı. Bölgeden dumanlar yükselirken, binada yaşayanlar kendilerini dışarıya attı. Ancak hasta ve yaşlı bazı vatandaşların alevlerin arasında mahsur kaldığı bildirildi. Çevredekiler itfaiye ekiplerine haber verdi. İtfaiyecilerin olaya müdahale ettiği sırada çekilen görüntüler sosyal medyada gündem oldu.


İtfaiye ekiplerinin yaklaşık iki buçuk saat süren müdahalesinin ardından yangın üst katlara sıçramadan söndürüldü. İtfaiye ekipleri yangını söndürmek için çalışırken bina çevresindekiler yangını söndürmeye çalışmak yerine ezan okumaya başladı.

"KOLEKTİF BİR ŞEKİLDE EZAN OKUNDU. ANCAK İŞE YARAMADI"
Sosyal medyada kısa sürede yayılan videoyu İngiltere’de yaşayan Pakistan vatandaşı Imtiaz Mahmood paylaştı. Mahmood paylaşımında, “Dün Karaçi’de Jail Chowringhee yakınlarındaki bir süpermarkette yangın çıktı. Yangını söndürmek için kolektif bir şekilde ezan okundu. Ancak işe yaramadı” ifadelerini kullandı.

Görüntüler sonrasında sosyal medyada bazı kişiler Pakistan halkının yangın sırasında verdiği tepkinin 'normal' olduğunu belirterek Pakistanlılara destek oldu ve zor zamanlarda ezan okumanın işe yarayacağı görüşünü savundu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya