‘Cinsel birliktelik’ tuzağıyla insanları gasp ettiler

‘Cinsel birliktelik’ tuzağıyla insanları gasp ettiler

İnternet üzerinden gönderdiği resimlerle, birlikte olmak için erkekler bulan daha sonra sevgilisiyle plan yaparak onları gasbeden 27 yaşındaki Özlem Ç. (27) ve 30 yaşındaki sevgilisi Recep K. tutuklandı.

İstanbul’da internet üzerinde tanışarak birlikte olmak için buluştuğu erkeklere, sevgilisi Recep K. (30) ile tuzak kurarak gasp eden Özlem Ç. (27) operasyonla gözaltına alındı. Şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderilirken, gasp teşebbüsleri ve yakalanma anları kameraya yansıdı.

“‘SEVGİLİMLE NE YAPIYORSUNUZ’ DİYEREK İÇERİ GİRDİ”

Beyoğlu’nda 29 Mart 2022 tarihinde polise başvuran Ş.K. (29) para karşılığı birlikte olmak için anlaştığı kadın ve sevgilisi tarafından gasp edildiğini söyleyerek şikayetçi oldu.

Mağdur Ş.K. poliste verdiği ifadesinde “Para karşılığı birlikte olmak için çağırdığım kadın içeri girdikten bir süre sonra kapı çaldı. Açtığımda hiç tanımadığım bir kişi ‘Sevgilimle ne yapıyorsunuz’ diyerek içeri girdi. Elinde bıçak vardı. Beni dövüp para ve cep telefonlarımı gasp ederek kaçtılar” dedi.

KAMERALARA YANSIDI

8 Mayıs 2022 tarihinde polise başvuran mağdur 31 yaşındaki D.K. de aynı yöntemle 3 bin 500 lira nakit parası, kol saati ile cep telefonunun gasp edildiğini söyledi. Polis yaptığı incelemede şüphelilerin, D.K.’nın evinde bulunan kameralar tarafından görüntülendiğini belirledi.

Görüntülerde şüphelinin elinde bıçakla evin içinde dolaşarak mağdura tehditler savurduğu anlar yer alıyor.

BANKADAN EKSTRA PARA İSTEMİŞLER

Bu olaydan iki gün sonra bu kez Güngören’de ortaya çıkan şüpheliler mağdur M.D. (51)’yi darb ederek 3 bin lira nakit parasını gasp edip, internet bankacılığını kullanarak 8 bin lira parayı zorla kendi hesaplarına aktardılar.

Gasp Büro Amirliği dedektifleri kimliklerini belirlendiği şüphelileri takibe aldı. Şüphelilerin Esenyurt’ta bir apart otele gittiklerinin belirlenmesi üzerine bölgede pusu kuruldu. Bir süre sonra şüphelilerden Özlem Ç.’nin yanındaki mağdur M.V.(56) ile dışarı çıktığı görüldü.

TUTUKLANDILAR

Bu sırada Özlem Ç’nin sevgilisi Recep K.’nın elindeki bıçakla onların yanına giderek mağduru gasp etmeye çalıştığı görülünce operasyon için düğmeye basıldı. Polis ekiplerinin müdahalesi ile Recep K. ile sevgilisi Özlem Ç. gözaltına alındı. Operasyon güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

Gasp Büro Amirliğine getirilen şüpheliler olaylarla ilgili sorgulandı. Şüphelilerden Özlem Ç.’nin internet üzerinden gönderdiği resimlerle birlikte olmak için erkekler bulduğu daha sonra sevgilisiyle plan yaparak onları gasbettikleri anlaşıldı.

Özlem Ç.’nin daha önceden 16, Recep K.’nın ise 4 suç kaydı olduğu anlaşıldı. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandılar.

Önceki ve Sonraki Haberler