Cinsel ilişkiye girdiği kadın, sızan polisi soydu: 5 polis tutuklandı

Cinsel ilişkiye girdiği kadın, sızan polisi soydu: 5 polis tutuklandı

İstanbul Fatih'te akılalmaz bir olay yaşandı. Cinsel ilişkiye girdiği kadın tarafından soyulan polis memuru, kadının iş yerini arkadaşlarıyla birlikte bastı. İş yeri sahibini vurdular. 5 polis tutuklandı.

İstanbul'un Fatih ilçesinde, iddiaya göre, polis memuru A.D. 19 Mayıs 2021 tarihinde bir kadınla para karşılığı cinsel ilişkiye girdi. Polis, kadınla birlikte içki içtikten sonra sızdı ve uyuyakaldı. Bunun üzerine kadın, polisin cüzdanını ve silahını alarak evden ayrıldı.

Dükkanı basıp iş yeri sahibini vurdular

Sabah'ta yer alan habere göre; polis memuru kendine geldikten sonra durumu fark etti ve arkadaşlarını aradı. Çelik yelek ve baretlerle kadının çalıştığı mekana giden polisler, arama kararı olduğunu söyledi. İş yeri sahibi ise mahkeme kararını istedi. Bunun üzerine başlayan tartışmada Ş.K. isimli bir polis iş yeri sahibini silahıyla ayağından yaraladı. Polisler olay yerinden kaçtı. Mekanda çalışanlar şikayetçi oldu ve olay yerine gelen polisler soruşturma başlattı.

İş yeri sahibine şantaj

Soruşturmada ortaya çıkanlar ise "Pes" dedirtti. Plakaları tespit edilen araçlardan biri Zonguldak'ta görevli polis memuru C.A.'nın üzerine, diğeri ise Amasya'da görevli polis memuru H.Ş.'nin üzerine kayıtlı çıktı. Olaya ilişkin 8 şüpheli gözaltına alındı. Öte yandan cüzdanı ve silahı çalınan polis memuru A.D.'nin olayı kapatmak için iş yeri sahibinden 500 bin dolar istediği, parayı alamayınca ise polis kıyafetleriyle dükkanı bastıkları öğrenildi.

Arama kararı da sahte çıktı, 5 polis tutuklandı

A.D.'nin iş yerini basmak için hazırladığı arama kararının da sahte olduğu ortaya çıktı. A.D. ile iş yeri sahibini vuran Ş.K. dahil olmak üzere 5 kişi tutuklandı. 3 polis memuru ise adli kontrolle serbest bırakıldı. Kimliği tespit edilemeyen bir şüpheli polisi arama çalışmaları da sürüyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem