Clubhouse sonunda açıklamayı yaptı

Clubhouse sonunda açıklamayı yaptı

Şu an için sadece Apple kullanıcılarının faydalanabildiği uygulama için Android kullanıcıları kulağını firmaya vermiş durumda. Android sürümünün ne zaman yayınlanacağı hakkında ise bir açıklama sonunda geldi.

Clubhouse kurucu ortağı Paul Davison’a sürekli sorulan Android’e ne zaman gelecek sorusu sonunda cevabını buldu. Davinson milyarlarca kullanıcısı bulunan Android’e geçmelerini kendilerinin de kullanıcılar kadar çok istekli olduğunUykusuz'dan çarpıcı 'İstanbul Sözleşmesi' kapağı https://abcgazetesi.com/uykusuzdan-carpici-istanbul-sozlesmesi-kapagi-382442 @abcgazete aracılığıyla u söyledi. Her gün yüzlerce mail aldığını ileten kurucu ortak Android’de sorunsuz bir başlangıç yapabilmek için en azından birkaç aya daha ihtiyaç olduklarını söyledi. Muhtemel çıkış zamanı ise Yaz ayları olacak…

clubhouse.jpg

Tüm çalışmalarını Android’e yönelttiklerini belirtirken asıl çalışmanın sohbet odası karmaşası olduğu söyleniyor. Öyleki bir Clubhouse kullanıcısı uygulamaya girdiğinde farklı dil ve kategorileri araştırarak odalara giriş sağlıyor. Milyarlarca kullanıcısı bulunan Android’de yüklü olması ile beraber gelecek olan kullanıcı sayısını düşündüğümüzde bu kategori ve dillerin çokluğu ile bir nevi karmaşa yaşanacak.

Binlerce sohbet odaları ve kategoriler ile beraber kullanıcılara iyi bir hizmet verilemeyeceğinin düşüncesinde. Zaten şu an mevcut Clubhouse kullanıcılarının Andorid’e gelmesini istemediklerini belirtelim. Ayrıca Android kullanıcı ile beraber uygulamanın hem amacından saptırılacağı hem de stabil bir çalışma ortamının yaşanmayacağı düşünülüyor.

Firmanın da aslında Android’i bekletmesinin üzerinde çalıştığı bu nokta olduğunu belirtelim. Ayrıca Paul Davison’ın Clubhouse’a yalnızca davetiyeyle katılabilme durumunun kaldırılabileceği iletti. Clubhouse, Android uygulaması yayınlandığında kullanıcı deneyiminin olumsuz etkilenmemesi için tüm çalışmalarına devam ediyor.

Amazon çalışanları tehdit edildi: Pandeminin ortasında can kaygısı

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji