Çocuklara süt dağıtan belediye çalışanlarına saldırı

Çocuklara süt dağıtan belediye çalışanlarına saldırı

Dün, bir kadın makinist, Ayasofya’ya gitmek isteyen kalabalığın saldırısına uğramıştı. Bir saldırı haberi de Gaziosmanpaşa'dan geldi. Çocuklara ücretsiz Halk Süt dağıtımı yapan İBB ekibi, Gaziosmanpaşa'da kalabalık bir grubun saldırısına uğradı.

 

İBB Sözcüsü Murat Ongun, çocuklara ücretsiz Halk Süt dağıtımı yapan İBB ekibine bugün Gaziosmanpaşa’da kalabalık bir grup tarafından saldırı düzenlendiğini belirtti. Sosyal medya hesabından saldırıyla ilgili yasal girişimlerin başlatıldığını ifade eden Ongun şunları kaydetti: ''Çocuklarımıza ücretsiz Halk Süt dağıtımı yapan ekibimize bugün Gaziosmanpaşa'da kalabalık bir grup tarafından saldırı yapılmıştır. Süt dağıtan birimimize yapılan bu saldırıyla ilgili yasal girişimler başlamıştır. Olayı kınıyor, yaralanan personelimize acil şifalar diliyoruz.''

Kadın makiniste saldırı

Ayasofya'da kılınacak ilk cuma namazında Sultanahmet Meydanı'nı tamamen dolması üzerine bölgeye yakın metro seferleri durdurularak alana misafir alınması engellendi. O anlarda metroda bulunan bir grup, valiliğin uyguladığı karara isyan ederek kadın makiniste saldırdı.

Etiketler :