Çocuklarının geleceğine sahip çıkan anneler kapı kapı 'Hayır' diyor!

Çocuklarının geleceğine sahip çıkan anneler kapı kapı 'Hayır' diyor!

ABC Haber Merkeziİstanbul’un 1. Seçim Bölgesi olan Anadolu Yakası’nda çocuklarının geleceklerine sahip çıkmak için Anneler Platformu kuruldu. 16 Nisan’da Anayasa Değişikliği Referandumu’nda “hayır'' için yola çıkan...

ABC Haber Merkezi

İstanbul’un 1. Seçim Bölgesi olan Anadolu Yakası’nda çocuklarının geleceklerine sahip çıkmak için Anneler Platformu kuruldu. 16 Nisan’da Anayasa Değişikliği Referandumu’nda “hayır'' için yola çıkan anneler, partiler üstü bir yapı kurdu.

Kadıköy’den Gebze’ye kadar uzanan 1. Seçim Bölgesi’nde örgütlenen Anneler Platformu, kapı kapı dolaşıp, ev toplantılarında bir araya gelerek, yeni Anayasa’nın neler getirdiğini anlatıyor. Aralarında CHP, MHP ve AKP'li kadınların da yer aldığı belirtilen Anneler Platformu, "Hayır dile komşuna, hayır gele başına" diyor.

Oluşumun hayata geçmesinde ilk adımları atan CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, platformla ilgili 16 Nisan 2017’de yapılacak Anayasa Değişikliği Referandumu için evlere en kolay girebilecek kişilerin kadınlar olduğu gerçeğinden hareketle küçük bir komiteyle başlanan referandumda çalışacak olan bir kadın hareketi oluşturmak için toplantılar düzenlediklerini ve bunun sonunda Anneler Platformu kurulmasına karar verdiklerini belirtti.

img_0154.jpg

14 İLÇEDE 'HAYIR'I ÖRGÜTLÜYORLAR

İlgezdi şöyle konuştu:

"Anneler Platformu üyeleri, 'Evlerde, site toplantılarında, derneklerde toplantılar yapıyoruz ve neden hayır dediğimizi anlatıyoruz. Ama bunu hayırcılara anlatmıyoruz, bizim işimiz evetçilerle' dediler.

Anneler Platformu, 200’den fazla anneyle yola çıktı. Sayıları her geçen saat artan Anneler Platformu üyeleri, Anadolu yakasındaki 14 ilçede örgütleniyor ve 'Hayır' kampanyası yürütüyor.

img-20170227-wa0020.jpg

HATIRLA ANNE!
Anneler Platformu, 'Anne' başlıklı bir mektup kaleme alarak tüm annelere dağıtmaya başladı. Mektup, 'Hatırla anne!  Yüzyıl önce, yedi düvel yurdunu işgal ettiğinde hayır demiştin. Padişah ve çevresinin evet demesine rağmen, bin kere, milyonlarca kere hayır diye haykırmıştın' diye başlayıp devem ediyor.

 Anneler Platformu içinde, kadın dernekleriyle, yardım dernekleri de bulunuyor.  

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem