Coinbase’den Büyük Duyuru: 70.000 Kişi, Kripto Para Yatırımı Yapabilecek

Coinbase’den Büyük Duyuru: 70.000 Kişi, Kripto Para Yatırımı Yapabilecek

Coinbase, ForUsAll ile ortaklık imzaladı.

ABD’nin en büyük kripto para borsası konumundaki Coinbase, halka arz gerçekleştirerek aslında kripto para sektörünün tarihine de geçti. Coinbase, halka arz sürecinden sonra ise birbiri ardına müjdeler vermeye devam ediyor. ABD’nin finansal regülatörleri tarafından düzenlenen Coinbase, bunun verdiği garanti sayesinde önde gelen kurumsal firmalarla ortaklık imzalayabilmekte.

Coinbase’den On Binleri İlgilendiren Adım

Son ortaklık ise ForUsAll şirketi ile oldu. Amerika’da çalışanların büyük bir kısmının dahil olduğu 401(k) portföyü de böylece kripto para yatırımı için kullanılabilecek. Amerika Birleşik Devletleri’nde, bir 401 (k) planı, İç Gelir Yasası’nın 401 (k) alt bölümünde tanımlanan, işveren tarafından desteklenen bir tanımlı katkı emeklilik hesabı olarak biliniyor ve sadece ForUsAll emeklilik şirketinin yönetimi altında 1,7 milyar dolarlık varlık var ve hepsi bu fona bağlı.

Coinbase ile yapılan anlaşma sayesinde ise ForUsAll’ın hizmet verdiği 70.000’e yakın çalışan, portföylerinin bir kısmının kripto para yatırımı yapılması için kullanılmasını sağlayabilecek. Bu çalışanlarının kaçının kripto para yatırımına sıcak baktığı veya buna izin verdiği bilinmese de bunun ABD’de kripto para sektörü ile ilgili en büyük ortaklıklardan birisi olduğu söylenebilir.

Coinbase yöneticisi Brett Tejpaul konu hakkında yaptığı açıklamada bunun büyük bir adım olduğunu ve kripto paraların 401(k) planına dahil edilmesinin önemli olduğunu vurguladı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Kripto Para