Coinler neden düşüyor? 19 Nisan Altcoin piyasasında deprem! Kripto paralar neden düşüyor?

Coinler neden düşüyor? 19 Nisan Altcoin piyasasında deprem! Kripto paralar neden düşüyor?

Coinler neden düşüyor son dakika! Kripto para piyasalarında yaşanan düşüş depremi yatırımcıları tarafından merakla araştırılıyor. Sabah Bitcoin'in 59 bin dolardan 50 bin dolar seviyelerine gerilemesi sonrası altcoinlerde de sert düşüşe neden oldu

Coinler neden düşüyor son dakika gelişmeleri haberimizde. Bitcoin sabah saatlerinde yaşadığı sert düşüş altcoinlerin de çakılmasına neden oldu. Peki altcoinler neden düştü? Holocoin ve Bittorent'te yaşanan sert düşüş yatırımcısını tedirgin ediyor. Türkiye'de bir çok kripto para yatırımcısının alım satım yapmasıyla öne çıkan HOLO (HOT), Bittorent (BTT) için de kayıp büyük oldu. Gece 0.074 bandında hareket eden BTT, 0.062 liraya, HOT ise 0.154 bandında hareket ederken, 0.139 TL'yi gördü.TESLA CEO'su Elon Musk'ın sık sık twitleriyle desteklediği popüler alt coinlerden Dogecoin'de düşüş son 24 saatte yüzde 25'i bulurken, ABD'deki olumlu dava haberlerinin ardından ralli yapan Ripple ise yüzde 15'ten fazla geriledi. ABD'de Delaware eyaletinde mahkeme, blokzincir devlerinden Ripple'a açtığı davayı kaybeden Tetragon Financial Group'un 3.46 milyon dolar tazminat ödemesine karar vermişti.

SALGINLA BERABER YENİ GÖZDE KRİPTO PARALAR OLDU

Dünyada Covid-19 salgını nedeniyle uygulanan genişleyici para politikaları ve teşvik paketlerinin devasa büyüklükte bir likidite yaratması yatırımcıları sürekli bir getiri arayışına itti. Pandemi döneminde özellikle altın ve hisse senedini tercih eden yatırımcıların yeni gözdesi kripto paralar oldu.

ALT COİNLER İLGİ ARTIYOR

2021 yılında borsaların, altının artık belli bir bantta debelenmesi popularitesini giderek artıran kripto paralara yaradı. Özellikle Bitcoin dışında alt coinlerin ön plana çıkarak ve likiditenin bir kısmının kripto para piyasalarına girmesine neden oldu.

Ekonomi