Çok konuşulacak istihbarat: Yeni Bir Parti’yi kim kurdu?

Çok konuşulacak istihbarat: Yeni Bir Parti’yi kim kurdu?

Geçtiğimiz haftalarda 'Yeni Bir Parti’ adıyla kurulan ve Gül, Davutoğlu ve Babacan gibi isimlerle ilişkilendirilen siteye dair konuşan Uğuroğlu, çok konuluşacak bir iddiaya imza attı.11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski başbakanlardan...

Geçtiğimiz haftalarda 'Yeni Bir Parti’ adıyla kurulan ve Gül, Davutoğlu ve Babacan gibi isimlerle ilişkilendirilen siteye dair konuşan Uğuroğlu, çok konuluşacak bir iddiaya imza attı.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski başbakanlardan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve eski bakanlardan Ali Babacan’ın parti kuracağı yönünde iddialar dile getirilmişti. Söz konusu iddialar yalanlanmazken geçtiğimiz haftalarda ‘Yeni Bir Parti’ adıyla bir internet sitesi açılmıştı. Söz konusu sitenin Gül, Davutoğlu ve Babacan’la ilgili olduğu yönünde söylentiler çıkmıştı. Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu, ‘Yeni Bir Parti’ isimli siteye dair çok konuşulacak bir istihbarat paylaştı.

Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu, TV5’te yayınlanan ‘Kulis Ankara’ programında dikkat çeken sözler sarf etti. ‘Yeni Bir Parti’ adıyla kurulan ve Gül, Davutoğlu ve Babacan gibi isimlerle ilişkilendirilen siteye dair konuşan Uğuroğlu, söz konusu sitenin AKP tarafından kurulduğu yönünde istihbarat aldığını söyledi.

Uğuroğlu, konuya ilişkin olarak, “Ben o web sitesinin AKP ya da saray tarafından kurulduğu istihbaratını aldım ki daha sonra da kapatıldı” ifadelerini kullandı.

Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu’nun konuya dair sözler şu şekilde:

Amaç siyasi tabirle işi sulandırmak, kafaları karıştırmaktı. Yeni bir parti olursa onu da ben yaparım havası var. Yani bir nabız yokladılar. Bakalım o tarafa gidecek kim var, kim gelecek, ne oluyor diye bir nabız yokladılar. Ben yutmadım bunu, hemen araştırdım ve anladık ki bu bir takım yakın insanların bir testi.

AYM’den Süleyman Soylu’yu üzecek karar 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika