Coronavirüs tehlikesi Güney Kore’ye sıçradı

Coronavirüs tehlikesi Güney Kore’ye sıçradı

Samsung Coronavirüs sebebiyle telefon fabrikasını önlem amacıyla 25 Şubat’a kadar kapattı. Samsung Coronavirüs sebebiyle telefon fabrikasını

Samsung Coronavirüs sebebiyle telefon fabrikasını önlem amacıyla 25 Şubat’a kadar kapattı.

Fabrikada bir işçide Coronavirüs tespit edilmesinin ardından fabrikayı kapatan Samsung, tüm çalışanların da 25 Şubat’a kadar izinli olduğunu açıkladı.

Ayrıca tüm çalışanların sağlık kontrollerinin yapılacağını ve herkesin sağlık durumundan emin olunacağının da altı çizildi.

Şirketin kapattığı Gumi şehrindeki fabrikada, markanın üst düzey modellerinin imalatı yapılıyor. Bunların arasında Galaxy Z flip ve Galaxy Fold modelleri de yer alıyor.

Samsung’un dışında Apple da Coronavirüs nedeniyle telefon üretiminde sorun yaşayacağını ve bazı üretim hatlarının kapatılacağının uyarısını yapmıştı. Ayrıca video oyun piyasasının dev şirketlerindne Valve de VR gözlüklerinin üretimine Coronavirüs nedeniyle ara verildiğini duyurmuştu.

Öyle görünüyor ki, eğer Coronavirüs tehlikesi geçmezse, yaz aylarına doğru elektronik ürünler konusunda dünyada çok ciddi bir kriz yaşanabilir talebi karşılayacak ürünler bulunamayabilir.

Huawei P Smart Pro video inceleme

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji