Çoşkun Öztürk: "Trabzon'dan çok sayıda isim A takıma kazandırılabilir"

Çoşkun Öztürk: "Trabzon'dan çok sayıda isim A takıma kazandırılabilir"

Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi ve 1461 Soğuksuspor Kulüp Başkanı Çoşkun Öztürk, Trabzonspor'a, Trabzon futboluna hizmet etmeyi mukaddes bir vazife saydıklarını belirterek, Trabzon'dan oldukça sayıda ismin A Takıma kazandırılabileceğini söylemiş oldu.

Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi ve 1461 Soğuksuspor Kulüp Başkanı Çoşkun Öztürk, Trabzonspor'a, Trabzon futboluna hizmet etmeyi mukaddes bir vazife saydıklarını belirterek, Trabzon'dan oldukça sayıda ismin A Takıma kazandırılabileceğini söylemiş oldu.

Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Öztürk, Trabzon amatörünün başarıya ulaşmış temsilcisi 1461 Soğuksuspor Kulübünün başkanlığı görevini sürdürüyor. Başkan Öztürk, gündeme dair hususi açıklamalarda bulunmuş oldu. Trabzonspor'un geleceğinin Trabzonlu ve çevre illerdeki genç yenetenekleri A takıma kazandırmakla sağlanabileceğini dile getirerek, "Kısa vadedeki hedefim, kulübüm 1461 Soğuksuspor'u ustalaşmış lige çıkararak Trabzonlu genç futbolcuları burada değerlendirmek. Ardından da Trabzonspor'a kazandırarak, gönül verdiğim, bordo-mavi renklerine aşık olduğum kulübüme katkıda bulunmak. Bunun için sağlam adımlar atıyoruz. Kaynak oldukça burada, Trabzon'un genlerinde futbol var. Önemli olan buradaki kabiliyetleri tespit edip süreci doğru planlamak, doğru değerlendirmek. Bunun için yalnız Trabzonspor altyapısındaki emekler yetmez. Trabzonspor ve ildeki öteki kulüpler içinde yapılacak doğru organizasyonlarla bunu kesinlikle başarırız. Trabzonspor'un geleceği sadece, Trabzonlu ve çevre illerdeki genç kabiliyetleri A takıma kazandırmakla sağlama alınabilir" diye konuştu.

"Kulübe hizmet mukaddes bir görev"

Hayatının en güzel dönemlerini Trabzonspor'da şampiyonluk yaşamış olduğu zamanlar bulunduğunu söyleyenyen Coşkun Öztürk, "Ben tırnaklarımla kazıyarak bu günlere geldim. Futbolun her noktasında yer aldım. Trabzonspor'a hizmet etmek, bundan sonraki dönemlerde de katkıda bulunmak, iz bırakmak isterim. Gece gündüz, ne gerekiyorsa, vakit gözetmeksizin Trabzonspor'a, Trabzon futboluna hizmet etmeyi mukaddes bir vazife sayarız. Trabzonspor'un şampiyonluk dönemine yöneticiliğimiz rastladı, Allah bizlere yönetimdeyken şampiyonluk yaşattı. Ama biz zor günde iyi günde de göreve talip olduk. Her vakit Trabzonspor'un yanında olacağız" dedi.

"Ertuğrul Doğan başkanlığı hak ediyor"

Alt yapının kulüpler için öneminden bahseden Öztürk, "22 yıldır amatör futbolun içindeyiz. Alt yapılara çok değer verilmeli. Sadece Trabzon'un değil kentteki takımlarda alt yapıda çok iyi oyuncular var. Dortmunt, Porto, Ajax'da uygulanan modeller var. Her yıl alt yapıdan en az 2 oyuncu A takımda oynama potansiyelinde olmalıdır. Alt yapı ekonomiye de yardımcı olur. Ekonomi demişken şampiyonluk sürecinde, öncesi ve sonrasında büyük bir özveriyle çalışan Ertuğrul Doğan'a da ek olarak teşekkür etmek lazım. Kulübe bu anlamda nefes oldu her vakit. Kulüp için oldukça kıymetli bir isim. Başkanlığı da sonuna kadar hak ediyor. Biz de ona kulübe hizmet etme noktasında her vakit destek olacağız" diye konuştu.

"Dev uykudan uyandı"

Geçen yıl yaşanmış olan şampiyonluğun gelecekteki bir oldukça başarının önünü açtığını dile getiren Başkan Öztürk, "Bu sürem bir ihtimal arzu ettiğimizin uzağındayız fakat geçen seneki şampiyonluk yeni şampiyonlukların önünü açacaktır. Trabzon şehrinde futbol potansiyeli, şampiyonluk potansiyeli her vakit var. Yine bu ekip başarılarla Türk futboluna hizmet edecektir. Peş peşe şampiyonluk doğal ki mühim fakat bu kimi zaman mümkün olmuyor. Ama artık hepimiz yolu biliyor. Geçen yıl izlenen yoldan dersler çıkarıp gelecek sezona uygulayarak bundan sonrasında oldukça şampiyonluklar yaşayacağımızdan asla şüphem yok" dedi.

Kolej Hayali

Trabzon'da bir futbol koleji kurulmasının en büyük isteği bulunduğunu söyleyen Öztürk, sözlerini şu şekilde tamamladı:

"Eğitim ve futbolun iç içe olduğu bir yapıya gereksinim var. Eğer mahalli yönetimler arazi mevzusunda destek olursa, kolejin yapılmasını tamamen ben üstlenebilirim. Bu proje Trabzonspor ile yada haricinde bir şekilde yapılmalı. Öğrencilere karne hediyesi kampanyasına 1061 forma alarak kulübümüze destek olmaya çalıştık, hem de yeni neslin bordo-mavi renklerle daha oldukça kaynaşmasını sağlamaya çalıştık. Formalar Bayburt'a ve Trabzon'da hususi evlatların olduğu eğitim merkezlerine dağıtıldı. Birçok okula forma göndererek çocuklarımıza en güzel karne hediyelerinden birini verdiğimizi düşünüyorum, Bunların devamı gelecek." - TRABZON

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.