Cübbeli Ahmet Hoca; Oraya Toplanan İnsanlara Sohbet Edip, Dua Ediyor

Cübbeli Ahmet Hoca; Oraya Toplanan İnsanlara Sohbet Edip, Dua Ediyor

Çıkarmış olduğu kitaplarıyla ve sosyal medyada yaptığı paylaşımlarıyla bir çok kesimin yakından takip ettiği Muhammed Serkan Gül hakkında Cübbeli Ahmet Hoca açıklama yaptı.

Ropörtajlarında Mahmut Ustaosmanoğlu’nun görüşlerini tasvip ederim dediği, İsmailağa cemaatine bağlı yazar Muhammed Serkan Gül hakkında kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün bir açıklama sırasında Muhammed Serkan Gül’ün, Peker’in yanında yaptığı konuşmalara da değindiğini görüyoruz. 

Cübbeli Ahmet Hoca şöyle anlatıyor; Muhammed Gül efendi Efendi Hazretlerine (Mahmut Ustaosmanoğlu) bağlı, efendi hazretlerinin ihvanından. Bize çok faydaları yardımları oldu, cezaevi zamanında her taraf karışıkken beni  ziyarete gelerek hep iyi işler, iyi niyetli faaliyetler yaptı, ondan dolayı ona minnettarım diyen ünlü, sözlerine şöyle devam etti.

Bu arkadaş (Sedat Peker) yanında toplanan kişilere sohbet ediyor, dua ediyor. Bildiği kadar anlatıyor, bildiğimin alimi bilmediğimin talibiyim demiş. 10 dk, 15 dk sohbet ediyor, dua ediyor. Fetva maiyetinde bir şey sorana bir şey demez ki. Ben onu tanıyorum, milleti saptıran biri değil, Mahmut (Ustaosmanoğlu) Efendi Hazretlerine bağlı, onun ihvanından. Kendisine ben şeyhim diyerek mürit toplayan, milleti etrafında toplayıp saptıran vasıflarla alakalı olmayan biri.

Video'yu tam izlemek için tıklayınız.

https://youtu.be/om7CHxcgdUU

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem