Cübbeli Ahmet itiraf için savcı beklerken savcılar, sarayda geziniyor!

Cübbeli Ahmet itiraf için savcı beklerken savcılar, sarayda geziniyor!

Gazeteci Ahmet Hakan, Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün silahlandığını söylediği derneklerin 'en az 150'sinin ismini açıklayacağım' demesi üzerine "Savcıların harekete geçmesi lazım" dedi.

Ahmet Hakan, bugünkü "Savcılar Cübbeli’yi ifadeye çağırmalıdır" başlıklı yazısında, "Savcıların harekete geçmesi lazım. Cübbeli’ye 'Ver bakalım elindeki bilgileri' denmesi lazım" ifadelerini kullandı.

Hakan, yazısının ilgili bölümünde şunları kaydetti:

Cübbeli Ahmet, bizim Tarafsız Bölge’de şöyle demişti: “Türkiye’de 2 bin selefi derneği var. Şahıslar pompalı mompalı. İç savaşa hazırlanıyorlar. Özellikle Batman, Adıyaman taraflarında çok selefi akım var. Bu silahlanmayı durdurun. Yarın bu işin önünü alamayız. Birisi ‘Şeyhim’ diye cihat ilan edecek, öbürü ‘Mehdiyim’ diyecek. Birbirini öldürür bu Müslüman millet. Asker bunları vurmak zorunda kalacak. Mutlaka kontrol edilmesi lazım.” * Şimdi de Saygı Öztürk’e konuşmuş Cübbeli ve sözlerinin arkasında olduğunu söylemiş. * - Savcıların harekete geçmesi lazım, bir. - Cübbeli’ye “Ver bakalım elindeki bilgileri” denmesi lazım, iki. - Bunun burada bırakılmaması lazım, üç.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika