Cumartesi Anneleri 684. buluşmasını gerçekleştirdi

Cumartesi Anneleri 684. buluşmasını gerçekleştirdi

Cumartesi Anneleri bu hafta 1994'te gözaltında kaybedilen Kasım Alpsoy ve Halil Alpsoy için bir araya geldi. Kasım Alpsoy'un 9 yaşındaki torunu Samet Alpsoy, ' 24 yıl önce dedem Kasım Alpsoy kaybedildi.Ben dedemin bulunmasını istiyorum....

Cumartesi Anneleri bu hafta 1994'te gözaltında kaybedilen Kasım Alpsoy ve Halil Alpsoy için bir araya geldi. Kasım Alpsoy'un 9 yaşındaki torunu Samet Alpsoy, ' 24 yıl önce dedem Kasım Alpsoy kaybedildi.Ben dedemin bulunmasını istiyorum. Annem, anneannem artık üzülmesin istiyorum. Annem, dedemin bir mezarı olsun istiyor. Dedemin bir mezarı olsun.' dedi.

Kasım Alpsoy'un diğer torunu Gülbahar Alpsoy, 'Tam 24 yıldır dedem kayıp ve hâlâ arıyoruz. 6 yaşımda başladım dedemi aramaya. Ben dedemi burada, bu meydanda tanıdım. 
Bir soluk resminden tanıdım. Oysa elinden tutup gezmek isterdim, beraber geçireceğimiz bayramlar olsun isterdim. ' şeklinde konuştu.

cumartesi-anneleri.jpg

                                                                                                                                Fotoğraf: Eylem Nazlıer/EVRENSEL

Bu haftaki açıklamayı okuyan Hatice Onaran, 'Devlet, Kasım ve Halil Alpsoy’ un akıbetleriyle ilgili ailelerini ve toplumu bilgilendirme zorunluluğunu yerine getirsin.' dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem