'Cumhur İttifakı’na üçüncü parti!

'Cumhur İttifakı’na üçüncü parti!

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, BBP'nin seçime AKP listelerinden gireceğini açıkladı. BBP, Cumhur İttifakı'nda seçime girecek. AKP Sözcüsü Mahir Ünal, "Pazarlık olmadan karar verdik" dedi. Ünal'ın konuşmasından satır başları...

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, BBP'nin seçime AKP listelerinden gireceğini açıkladı. BBP, Cumhur İttifakı'nda seçime girecek. AKP Sözcüsü Mahir Ünal, "Pazarlık olmadan karar verdik" dedi. 

Ünal'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Dün itibarıyla basına yansıyan ittifak söylentilerinin bugün başlamadan krizlere boğulduğunu gördük. Bir ittifakın gerçek anlamda mutabakat olabilmesi için toplumsal ve siyasal desteği olması gerekir.

Milletin gözü önünde cereyan etmeyen ittfaklar ancak bir pazarlık ve masa başı tezgah olarak değerlendirilir. Kişisel hesaplarını görme peşinde olan sözde siyasetçilerin yaptıkları pazarlıkları siyasi ahlakın bir parçası olarak görmüyoruz. Cumhur İttifakı bu miletin ta kendisidir. Bu ittifakın lideri de milletin adamıi milletin adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır."

BBP İSTENMİYORDU
AKP-MHP arasındaki ittifak heyetinde yer alan MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, ittifaka BBP'nin dahil olup olmamasına ilişkin yaptığı açıklamada "MHP olarak çok uygun olmayacağını düşünüyoruz" demişti.

BBP lideri Mustafa Destici, “Bu konuda düşüncelerimizi sizinle paylaştık. Cumhur İttifakı içerisinde olduğumuzu söyledik. Yalnız bazı kavramlar üzerinde daha net şeyler söylememiz gerekiyor. Bu Büyük Birlik Partisi 25 yıllık bir siyasi harekettir. Dikkat edin, bizler sadece bir siyasi parti değiliz biz dinamik bir siyasi hareketiz. Bu yüzden Büyük Birlik Partisi olumlu enerji üreten ve sinerjisi de olan bir harekettir.