Cumhur İttifakı’nda ‘3-5 maaş’ krizi!

Cumhur İttifakı’nda ‘3-5 maaş’ krizi!

Cumhur İttifakı ortaklarından BBP lideri Mustafa Destici, birden fazla maaş alan isimleri eleştirdi. Destici, “3-5 maaş almak hak değil. Adalet değil, bunlar kabul edilemez” dedi.

Cumhur İttifakı ortaklarından olan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, çift maaş alan isimlere tepki gösterdi.

Fox TV’de yayınlanan Çalar Saat programına katılan Destici, “Bir insan vatanı, milleti için çalışıyorum diyorsa aldığı maaşla yetinecek, başka bir yerde gözü olmayacak. İşin doğrusu bu. Tasarruf derken ben vatandaşlarımızdan başlasın demiyorum. Vatandaş yukarıya bakıyor. Vatandaş biz yükü birlikte omuzluyoruz diye görse, beni yönetenler de sade hayat yaşıyor diye görse zaten kanaatkâr davranır” ifadelerini kullandı.

“Yanlışlar bize yüklenemez”

Destici, kamuda birkaç maaş alan bürokrat ve siyasetçilerin olduğu iddialarının hatırlatılması üzerine, “Biri orada 2 bin 500 lira maaşa mahkûm edilmişken diğer tarafta 3 -5 maaş almak hak değil. Adalet değil, bunlar kabul edilemez” dedi.

Mustafa Destici, geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamada ise Cumhur İttifakı’nın ortağı oldukları ancak hükümette olmadıkları için “yanlışların kendilerine yüklenemeyeceğini” savunmuştu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika